EkonomiGündemManşet

AMİRAL CAFE&RESTAURANT HİZMETE GİRDİ

Adına yakışan bir güzelliğe sahip Turgutreis Günbatımı Plajında yapımı tamamlanan Amiral Cafe&Restaurant düzenlenen törenle hizmete girdi.

Bodrum Belediye Gıda A.Ş. bünyesindeki 20. Cafe’nin açılış törenine CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP PM Üyesi Gizem Özcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybeyoğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN ARAS:” VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HER BÖLGEDE TASARRUFLARDA BULUNUYORUZ”

Törene ev sahipliği yapan Başkan Ahmet Aras açılış öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bodrum Belediyesi olarak, Bodrum’da yaşayan vatandaşların özellikle kamusal alanları mümkün olduğunca kullanabilmesi için her bölgede bazı tasarruflar yapıyoruz. Bir bölümü Mavi Bayraklı olan 40’a yakın plajımızda görevlilerimizle hizmet vermeye çalışıyoruz. Bugün 20.’sini hizmete soktuğumu Belediye Kafelerimizle, yaz kış Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımıza hizmet vermek için çalışıyoruz. Buradaki niyetimiz kesinlikle esnafımızla rekabet etmek değil kalite çizgisini belirli bir seviyeye çıkararak etrafı da dönüştürmeye yönelik bir çalışmadır. Bunun en güzel örneği de hemen yanı başımızdaki iki işletmenin dış cephelerini Bodrum’un dokusuna uygun hale getirmeleridir. Buradan kendilerine gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum. Bu dönüşümü belediye tek başına yapamaz işte böyle vatandaşlarımızın da bize destek olması gerekir.”

Yıllardır hizmet veren eski Amiral Cafe için her yıl 200 bin TL. kira ödendiğini açıklayan Başkan Aras, yeni yapılan cafe&restaurantın yerinin belediyeye ait olduğunu ve 4 ay gibi kısa bir sürede hizmete açıldığını sözlerine ekledi.

BAŞKAN ARAS:” EKİM AYINDA İLK KAZMAYI VURUYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde, kol kola hizmetlerin sürdüğünü ifade eden Başkan Aras konuşmasına şöyle devam etti:

“Büyükşehir Belediyemiz tarafından Turgutreis bölgesinde devam eden altyapı çalışmaları sayesinde artık buralarda kimse kanalizasyondan, deniz kirliliğinden, fosseptikten kimse söz etmeyecek ve bütün bunlar tarihe gömülecek. Öte yandan yapımı devam eden Yaşam Merkezi ile insanlarımız nefes alacakları bir alana kavuşacak. Ayrıca bu bölgenin özellikle trafiğini altüst eden halihazırdaki Pazar yerine Ekim ayında ilk kazmayı vurmamızla beraber Turgutreis’te yeni bir Pazar yerini hizmete sokacağız. Etüt Proje Müdürlüğümüz hazırlayıp bizlere sunduğu proje ile çok yakında meydandaki çarşı ile beraber yapılacak meydan düzenlemesi yapacağız. Bu proje dahilinde mevcut bisiklet ve yürüyüş yolunu Kadıkalesi’ne kadar uzatacağız.”

Başkan Ahmet Aras, Tugutreis çarşı esnafının da destekleri ile yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları sonrasında bölgenin hak ettiği değere kavuşacağını söyledi.

Bodrum’da devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak sözlerine başlayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise ilçenin çok derin olan altyapı sorunlarını çözebilmek için 4 yıl önce yola çıkıldığını söyledi. Başkan Osman gürün:

“Bizim, Bodrum’a yakışan altyapı hizmetlerini tamamlamamız lazım. Ancak bizim en önemli sorunumuz, Muğla 967 bin nüfusa sahip ama biz 5 milyon nüfusa göre altyapı, kanalizasyon, arıtma ve içme suyu projesi yapıp ona göre yatırım yapmak durumundayım. Bu konu ile ilgili olarak kesinlikle merkezi hükümetin, Turizm Bakanlığının, Çevre Bakanlığının Bodrum’a özel bir katkı yapması, el birliği ile bu sorunları bir an önce bitirip artık altyapı ile uğraşmamamız ve tamamen üstyapı ve diğer konularla uğraşmamız lazım.” Dedi.

Açılış konuşmalarının ardından kurdela kesildi. Törene katılan protokol üyeleri Amiral Cafeyi gezerek çalışanlara hayırlı işler diledi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu