GündemHayatManşet

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ GÖZETEN ESNAF…

Bodrum’da, hayırsever bir işletmecinin yaptığı yardımlar çığ gibi büyümeye başladı.

Konacık Mahallesi Şehit Barış Akay Caddesi üzerinde bulunan Bizim Kebbapçı isimli restoran sahibi Selahattin ÖZCAN, geçen sene Ramazan ayında ihtiyaç sahibi oruçlulara verdiği ücretsiz iftar yemeği geleneğini, bu sene korona günlerinde ‘Evde Kal’ çağrısı ile Türkiye genelinde başlatılan kampanya ile sürdürmeye başladı. Kebbapçı isimli restoran ilk etapta 65 yaş üstü ile daha sonra yaş sınırı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi tüm kesime, akabinde ise Ramazan ayında oruç tutan ihtiyaç sahiplerini de dahil ederek birçok haneye ücretsiz yemek götürdü.

Askıda Menü, Askıda İftar şeklinde ihtiyaç sahiplerine yeni bir bakış açısıyla yardımcı olan Kebbapçı’ya, yardımlara destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlar ise yiyecek, içecek tedariğinde bulunarak hizmete katkı sağladı.

Halihazırda ihtiyaç sahiplerine talep etmeleri durumunda ücretsiz yemek vermeye devam eden Kebbapçı, bu seferde hayırsever hareketine sahipsiz sokak hayvanlarının başta sağlık hizmeti olmak üzere, temel gıdalarına yönelik tüm ihtiyaçlarını gidermek için proje geliştirdi. Günlük gelirinin bir kısmını da sokak hayvanlarına ayıran Kebbapçı, sahipsiz sokak hayvanlarının başta sağlık konusundaki ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Yalıkavak’ta faaliyet gösteren Peace Veteriner Kliniği ile konsorsiyum imzaladı. Kebbapçı, geçen seneden bu yana muhtelif yerlerde oluşturduğu su ve gıda standlarını ise aktif halde kullanmaya devam ediyor.

İşletme sahibi Özcan, konu ile ilgili yaptığı söyleşide, ‘ İlk olarak geçen sene başladığımız, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi oruçlulara yemek dağıtımını bu sene de korona günlerinin başlamasıyla, Askıda Menü ve Tedarik Kabul projeleriyle kat ve kat artırarak birçok ihtiyaç sahibi hanenin yanında olmaya çalıştık.  Süregelen projemize yine sahipsiz sokak hayvanlarının yanında olmak amacıyla, restoranımıza gelen müşterilerimizden aldığımız hesabın bir kısmını sokak hayvanlarının başta sağlık olmak üzere diğer ihtiyaçlarını gidermek için bir fon oluşturduk. Bu fon çerçevesinde en azından civarımızda bulunan tüm sahipsiz sokak dostlarımızın yanında yer almayı sürdürüyoruz. Sizin vesileniz ile bize destek olan tüm isimsiz gönüldaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. ‘ dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu