REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

ÜNİVERSİTEDE DERS OLARAK VERİLECEK

bodrum time
ÜNİVERSİTEDE DERS OLARAK VERİLECEK
668
10 Ağustos 2020 - 14:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde (MSKÜ) “Toplumsal Cinsiyet ve Cinsiyet Eşitliği” dersinin müfredata eklenmesi kararlaştırıldı.

MSKÜ’den yapılan açıklamada, üniversitenin, kadına yönelik şiddet başta olmak üzere şiddetin tüm biçimlerini önlemek ve toplumsal eşitliğe yönelik politikalar geliştirmek amacıyla çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Geçen ay üniversite üst yönetimi tarafından, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dayalı şiddetle mücadelenin temel alındığı bir toplantı gerçekleştirildiği hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Toplantıda konuyla ilgili oryantasyon çalışmaları yapma, üniversitenin tüm bölüm ve programlarında söz konusu sorunlara karşı alınacak önlemler konusunda yapılanmalara gitme, sosyal sorumluluk kapsamında Muğla Valiliği, Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, sivil toplum kuruluşları, öğrenci toplulukları ve basınla ortak çalışmalar yürütme ve müfredata toplumsal cinsiyet eşitliği temalı ders koyma kararı alındı. Üniversitemiz Senatosu tarafından gerçekleştirilen son toplantıda, Toplumsal Cinsiyet ve Cinsiyet Eşitliği dersinin çerçevesi belirlendi. Özellikle toplumsal cinsiyet alanındaki temel kavramları tartışmayı ve bu konudaki farkındalığı artırmayı amaçlayan ders, lisans programlarında seçmeli olarak okutulacak.”

Gelecek eğitim öğretim yılında müfredata girecek dersle öğrencilerin, toplumsal cinsiyet ve cinsiyet eşitliği kavramları, kadına yönelik şiddetin ve cinsiyetçiliğin yaratacağı bireysel ve toplumsal yıkım ile şiddete maruz kalınması durumunda hangi yolların izlenmesi gerektiği konularında bilgilendirileceği bildirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT