GündemKültür SanatManşet

BODTO BAŞKANINDAN BODRUM DENİZ MÜZESİNE TEBRİK

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Müze Özendirme Yarışması sonuçlandı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmanın değerlendirmeleri pandemi koşulları nedeniyle internet üzerinden yapıldı. Altı temel kriter göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirme sonucunda Denizcilik Müzeleri kategorisinde BODRUM DENİZ MÜZESİ ödüle layık görüldü.

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Müzenin fikir öncüsü ve uygulayıcısı olarak bu ödülden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını bildirerek, “Bodrum Ticaret Odası olarak bu ödül için müze projemizin hayata geçmesinde katkılar sunan Bodrum Belediyemiz başta olmak üzere, müzemize Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın eşyalarını bağışlayan değerli Kabaağaçlıailesine, Deniz Kabukları Koleksiyonunu müzemize bağışlayan HasanGüleşçi’yeve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunarız. Geçmiş ve mevcut müze yöneticilerimizi de tebrik ediyorum. Ayrıca müzenin model teknelerini yapan değerli tekne yapım ustası rahmetli Ali Kemal Denizaslanı’nı da saygıyla anıyorum. Bodrum Deniz Müzemize daha nice başarılar dileriz.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu