AsayişGündemManşet

TÜYLER ÜRPERTEN SORUŞTURMA..JANDARMA ÇETEYİ ÇÖKERTTİ…

Bodrum’da 3 küçük kız çocuğuna yapılan akıl almaz olayların ihbarını alan Jandarma 5 ay süren çalışma sonunda yakalanan 15 şüpheliyi akşam saatlerinde adliyeye çıkardı.

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği kararla, kan donduran iddialarla 27 kişi hakkında büyük bir operasyon gerçekleştirdi. Evlerinden kaçan 3 kız çocuğunu tuzağa düşürerek cinsel istismardan, uyuşturucuya kadar iğrenç eylemlerle mağdur ettikleri iddia edilen 27 kişi hakkında eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Soruşturma kapsamında 12 kişinin ise halen arandığı bildirildi.

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı’nca Planlı Faaliyet kapsamında, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2020/1897 sayılı soruşturma numarası ile yürütülmekte olan “Küçük yaştaki kız çocukların cinsel istismarı, çocuklara uyuşturucu ve uyarıcı madde içirilmesi ve teşvik edilmesi” olayı ile ilgili olarak; S.Ü., İ.Ö., İ.B. isimli kız çocuklarının alınan ifadeleri, mağdurlara yaptırılan fotoğraflı teşhisler, telefon incelemeleri, araştırma ve soruşturmalar ile istihbari çalışmalar neticesinde; evinden kaçan 12, 13 ve 14 yaşlarındaki 3 kız çocuğuna yönelik, anılan suçlarını işledikleri iddia edilen toplam (27) şüpheli şahıs ile ilgili olarak, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden 17.06.2020 günü sabah saatlerinde eş zamanlı olarak operasyon yaptı.

Operasyon neticesinde; Muğla ili ve ilçelerinde ikamet eden (20) şüpheli şahıstan; Bodrum ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen (9) şüpheli şahıs, Ortaca ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen (2) şüpheli şahıs, Milas ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen (2) şüpheli şahıs, Dalaman ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen (2) şüpheli şahıs olmak üzere toplam (15) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerinde tespit edilemeyen (5) şüpheli şahsın yakalanması için çalışmalara devam edildiği öğrenildi. Muğla ili dışında ikamet ettikleri tespit edilen (7) şüpheli şahıs ile ilgili olarak yakalanmaları ve ifadeleri alınmak maksadıyla Bodrum C. Başsavcılığınca ilgili birimlere talimat yazıldığı da edinilen bilgiler arasında.

Gözaltına alınan 15 şahıs Jandarma’daki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri arasında adli makamların karşısına çıkarıldı. Şahısların adliyedeki işlemleri devam ediyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu