AsayişGündemManşet

VALİ CİVELEK DENETİMLERİ YERİNDE İNCELİYOR

Muğla Valisi Esengül Civelek, koronavirüs tedbirleri kapsamında yol kontrol uygulama noktalarında alınan tedbirleri denetledi.

Vali Civelek, Fethiye-Antalya karayolu üzerinde bulunan Seki ve Çırpı uygulama noktalarında koronavirüs tedbirleri kapsamında trafik ve sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrol çalışmalarını denetleyerek, genel durum hakkında bilgiler aldı.

Sürücü ve yolcuları maske kullanmaları ve araç içerisinde de sosyal mesafeye uymaları konusunda uyaran Vali Civelek, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla il genelinde birçok tedbir kararı alındığını ve uygulandığını belirtti.

Vali Civelek, ilin giriş çıkış noktalarında sağlık ekipleri ve kolluk birimleri tarafından sıkı denetimler gerçekleştirildiğini belirterek, şehir giriş-çıkışlarının kısıtlanması uygulamasının devam ettiği illerden seyahat izin belgesi olmayan hiç kimsenin Muğla’ya girişlerine izin verilmeyerek geri çevrileceğini ifade etti.

Salgınla mücadelenin devam ettiğini belirten Vali Civelek, vatandaşların alınan önlemlere ve hijyen kurallarına riayet etmelerinin salgınının yayılmasını önlenmesinde hayati önem taşıdığını ifade etti.

Vali Civelek “İlimizde bulunan tüm vatandaşlarımızın; başta pazaryerleri, marketler, toplu olarak çalışılan işyerleri, toplu taşıma araçlarında (satıcı, müşteri, çalışan herkes) maske kullanımının zorunlu olmasının yanında, vatandaşlarımızın her türlü alanlarda (cadde, sokak, parklar, alışveriş merkezleri vb. gibi açık ve kapalı tüm alanlar) ve araçlarında konutlarından çıktıkları andan itibaren maske kullanımının 15 Mayıs 2020 tarihinden itibaren zorunlu olmasına karar verilmiştir.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu