ÇevreGündemManşet

ÖZDİLLERİN VİLLASINDA BAŞLAYAN YIKIM DURDURULDU…

en iyi siteGazeteci Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil adına  Bitez’de satın aldığı villanın ruhsata aykırı bölümlerinin yıkım kararı Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince belirlenmesinin ardından Özdil ailesi villanın kaçak bölümlerini ortadan kaldırmayınca Bodrum Belediyesi ekipleri yıkım için bu sabah saatlerinde villaya geldi.seyahat haberleri

Yıkım için gelen Belediye ekipleri tahliye edilmeyen yapının kaçak bölümlerini tespit etti. Ekipler daha sonra villanın imara aykırı bölümlerinden olan pergule bölümlerini sökmeye başladı. Ancak, Hülya Özdil’in avukatı tarafından Muğla Bölge İdare Mahkemesi başkanlığına yıkım kararı iptali başvurusu yapıldı. Başvuru sonrası yıkım kararının iptal edildiği öğrenildi. Bunun üzerine ekipler çalışmalarını sonlandırarak villadan ayrıldı.

Gazeteci Yılmaz Özdil’in, Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villada, ruhsata aykırı birçok kaçak bölüm olduğu ortaya çıkınca Bodrum Belediye ekipleri evi mühürlemişti.

Yılmaz Özdil’in, Bitez Mahallesi Aktur sitesinde bulunan ve 2017 yılında eşi Hülya Özdil adına satın aldığı lüks villada ruhsata aykırı birçok kaçak bölüm yapıldığı iddia edildi. Bodrum Belediyesinin yapıya ilk olarak ofis ve iş yeri ruhsatı verdiği, daha sonra Özdil ailesinin yapıya kaçak bölümler ilave ederek ruhsatın yaklaşık iki katı kadar inşaat alanı elde ettikleri öğrenildi. Yılmaz Özdil’in, villasındaki kaçak bölümler için ise 2018 yılının sonunda imar affına başvurduğu ve başvurunun eşi Hülya Özdil tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından villadaki kaçak eklentilerin yıkımı için yazılan talimat, Bodrum Belediyesi’ne tebliğ edildi. Yapılan incelemeler ve encümen kararının ardından Özdil ailesinin evinin kaçak olan bölümlerinin bugün yıkması bekleniyordu.hit videolar

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu