AsayişGündemManşetSağlık

ŞEHİR DIŞINDAN GELENLER TEK TEK DENETLENİYOR

Bodrum’a, il dışından gelen yaklaşık bin kişiye tedbir amacıyla evde izolasyon takibi yapılmaya başlandı.

İlçede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirler üst seviyede tutuluyor. İl dışından gelen ve yol kontrolleri sırasında adresleri ve iletişim bilgileri alınan kişiler evlerinde ziyaret ediliyor.

Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile ilçe sağlık müdürlüğü personelleri, mahalle muhtarları nezaretinde gittikleri adreslerde kendilerini 14 gün izole eden vatandaşlarla görüşüyor. Emniyet yetkilileri konuya hassasiyet gösteren vatandaşlara teşekkür ediyor. Uygulamalar jandarma bölgesinde de gerçekleştiriliyor.

İlçeye il dışından gelenlerden Necla Tabak, gazetecilere yaptığı açıklamada, uygulamayı çok yerinde ve başarılı bulduğunu söyledi.

Kendisinin Bodrum‘a Antalya’dan geldiğini ifade eden Tabak, “Üç kez polis kontrolünden geçtim ve ateşim ölçüldü. Ekiplerde çok kibar ve saygılılar. Bende evde izole tedbirlerine evimde uyacağım.” dedi.

Aynı evde yaşayanlardan Mehmet Erginertem de hayatta uzun kalabilmek için yetkililerin aldığı tüm tedbirlere uymak gerektiğini belirtti.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz de vatandaşların 14 günlük ev izolesine uyduğunu kaydetti.

Öte yandan ilçe genelinde yaklaşık 350 hanedeki bin kişinin kontrolünün ekiplerce yapılacağı öğrenildi.

Polis ve jandarma ekiplerinin il dışından gelen yaklaşık 1000 vatandaş ile ilgili kontroller yaptığı ifade edildi.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu