AsayişGündemManşetSağlık

MUĞLA POLİSİNDEN KALKANLI TEDBİR

Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan  tedbirleri titizlikle uygulaması ile sık sık gündeme gelen  Muğla Emniyet Müdürlüğü, bu kez de polis merkezlerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşların ateşlerini ölçen emniyet personeli mensuplarının söz konusu salgından etkilenmemesi için özel olarak hazırlattığı mika kalkanlarla gündeme geldi.

Bilindiği gibi dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz genelinde de Coronavirüs (Covid-19) salgını yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Söz konusu salgının daha fazla yayılması, can kayıplarının artmaması için de birbirinden farklı tedbirlerin alınarak uygulanmasına da devam ediliyor.

Bu bağlamda Muğla Emniyet Müdürlüğü ‘nün almış olduğu kalkanlı tedbir vatandaşların büyük takdirini topluyor. Muğla İlinde Polis Merkezi Amirliklerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşların ilk olarak dezenfekten maddesi ile ellerini dezenfekte etmeleri sağlanırken, ardından da görevli polis memurları tarafından hassas ateş ölçme cihazları ile ateşleri ölçülüyor.  İşte tam da bu aşamada özel olarak hazırlatılan mika kalkanlar dikkat çekiyor.

Muğla İlinde Polis Merkezi Amirliklerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşların görevli polis memurları tarafından ateşlerin ölçülmesi esnasında başta hapşırmak ve öksürmek olmak üzere çeşitli yollarla  karşılıklı olarak birbirlerine  virüs bulaşmaması için özel olarak hazırlatılan mika  kalkan kullanılıyor. Böylelikle de çok önemli bir tedbir uygulanmış oluyor. Üstelik bu kalkan üzerinde;  HAYAT EVE SIĞAR sloganı ile Coronavirüs (Covid-19) salgınının belirtileri de vatandaşlara hatırlatılarak, bu belirtilerin görülmesi halinde kendilerinden aile hekimlerine müracaat etmeleri isteniyor. İlk olarak Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Hamdibey Polis Merkezi Amirliği ‘nde kullanılmaya başlanan özel olarak mikadan hazırlatılan kalkanlar Muğla Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ‘nun talimatıyla Muğla İlinin 13 İlçesinde başta polis merkezi amirlikleri olmak üzere birçok hizmet binasındda kullanılmaya başlandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu