GündemManşetSağlık

BAŞSAVCI ARSLAN’DAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada sosyal medyada, Bodrum Adliyesinde görevli personellerden birinde koronavirüs tespit edildiğine ilişkin paylaşımların gerçeği yansıtmadığı, adliye binasında salgın tehdidine karşı her türlü önlemin alındığı ve binanın düzenli bir şekilde dezenfekte edildiği bildirildi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bazı sosyal medya hesaplarında Bodrum Adliyesinde görevli personellerden birinde COVID-19 isimli virüsün tespit edildiğine ilişkin paylaşımlar yapıldığı görülmüştür. Bodrum Adliyesinde görevli personellerde COVID-19 virüsü tespit edilen bulunmamaktadır.

Adliyemiz düzenli olarak dezenfekte edilmekte olup, dezenfekte sürelerinde faaliyetine geçici olarak ara vermektedir. Ayrıca COVID-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla her türlü tedbir alınmış olup, virüsün dinamik yapısı nedeniyle bu tedbirlere her gün bir yenisi eklenmektedir. Kamuoyunu yanlış bilgilendirilen paylaşımlarla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır.

25/03/2020 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen kanunla yargılamalara ilişkin tüm süreler 30 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulmuş, ayrıca vatandaşlarımızın hak mağduriyetine yol açmayacak bütün tedbirler alınmıştır. Salgının önlenmesi amacıyla tutuklu ve ivedi işler hariç vatandaşlarımızın adliyeye gelmemesi ile resmi olarak yapılmayan açıklamalara ve sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesi, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu