GündemManşet

DENİZKIZLARI PLATFORMU’NDAN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Türkiye çapında yıllarını denize ve yelkene vermiş, maviye sevdalanmış kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bodrum’da buluşuyor.

Deniz Kızları, çok farklı yaş aralığında, her fırsatta denizle ve yelkenle buluşan, ülkemizin turkuaz renkli kıyılarında seyir yapmış, uzak denizlere yelken açmış ve hatta okyanuslar aşmış kadınlardan oluşuyor.

Türkiye’ nin ilk ve tek yelkenli okul gemisi olan STS Bodrum’da düzenlenecek olan Deniz Kızları Bodrum Etkinliği’ nde; bugüne kadar hayallerini gerçekleştirmiş olanlar yaşadıklarını, deneyimleriniizleyicilere aktarırken yeni hedefleri olan kadınlar da planlarını ve heyecanlarını paylaşacak.

Deniz Kızları’ nın amacı, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde daha fazla kadınındoğaya ve çevreye saygılı denizciler olarak yetiştirilmesine fayda sağlayacak projeler üretmek, destek olmak ve bilgi paylaşmak, denizci olmayı hedefleyen genç kızlarımıza yeni ufuklar açmaktır.

Bu bir kadınlar günü kutlaması değildir. Kadınların, hedefledikleri rotada selametle seyir yapmalarını sağlayacak olan haritaların nasıl okunacağının, birlik olunursa okyanusların nasıl aşılabileceğinin Bodrum’ daki deniz severlerle paylaşılacağı bir deniz üstü etkinliğidir.

Öte yandan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret eden Platform temsilcileri Başkan Aras’ı etkinliğe davet ettiler.

 

Etkinlik programı ise şöyle:

12:00 Açılış

12:30 Arzu Tülümen “Denize Dönüş” Sunum ve Söyleşi

13:00 Hülya Leigh “Okyanusta Bir Türk Kızı” Sunum ve Söyleşi

13:30 İmza ve İkram

14:30 Suyla Polat, Müzik İle Dünya Seyahati

15:00 Deniz Tutkusu Seyirde Sunum ve Plaket

15:30 Katılımcılarla Sohbet

16:00 Kapanış ve Toplu Fotoğraf

 

YER: STS Bodrum Okul Gemisi / Kale Girişi Önü / Bodrum Limanı

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu