ÇevreGündemManşet

YERİNE ZEYTİN AĞACI DİKİLECEK

Bodrum’da totem tabela kirliliği ile mücadele başladı. İlk totem bugün KW Bodrum tarafından yerinden kaldırtıldı. Radyo Halikarnas’ta 11 Şubat’ta totem tabela kirliliği ile ilgili programa canlı telefon bağlantısı ile katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet ARAS’ın başlattığı kampanya kapsamında, yerine Bodrum Belediyesi tarafından Zeytin ağacı dikilecek.

BODRUM KENT KONSEYİ | KENT ESTETİĞİ ÇALIŞMA GRUBU KURULDU

Bodrum’da totem ve tabela kirliliği ile ilgili başlamak üzere kent estetiğini bozan tüm unsurlarla mücadele etmek ve çözümler üretmek için Bodrum Kent Konseyi bünyesinde Kent Estetiği Çalışma Grubu oluşturuldu. Grubun konu ile yaptığı duyuru şöyle:

“Çalışma grubu yollara kadar uzanan malzeme teşhir etme alışkanlığı, yol kenarlarında kaldırım ve yeşil alan eksiklikleri, bina cephe düzenlemeleri, elektrik havai hatlarının yer altına alınması, kentin peyzaj eksiklikleri, kentin temizlik eksiklikleri, işgaliyeler gibi konularda da yoğunlaşacak.

Ayrıca kent estetiğinin güzel örneklerini ön plana çıkaracak çalışmalar yaparak, Bodrum’da kent dokusuna uygun örneklerin çoğalmasını da teşvik edecek.

Çalışma grubu ele aldığı konular ile ilgili; bilgi toplama, farkındalık yaratma, katılımcılığı sağlama, fikir üretme, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sorunların çözümü üzerine iletişim içinde olma misyonunu üstlendi.

Bu kapsamda kurucu çalışma grubu aşağıdaki isimlerle oluştu.

Arif YILMAZ | Bodrum Kent Konseyi Başkanı – Turizmci
Gürol İNAN | Elektronik Y.Müh.
Atilla SERTTAŞ | Bodrum Belediyesi ve BODTO Meclis Üyesi
Kenan SARIOĞLU | Mimar
Figen UYANIK | Peyzaj Mimarı
Şule KÜKRER | Şehir ve Bölge Plancısı
Galip GÜR | Turizmci – Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Bodrum Temsilcisi / Geçmiş Dönem Dünya Başkanı
Yiğit YILDIRIM | Gayrimenkul Danışmanı

Bodrum bir turizm kenti ve görsel çirkinlik yaratan unsurlarıyla değil; mimari eserleriyle, peyzajıyla, çevre düzenlemeleriyle, tarihi eserlerinin ön plana çıkarılmasıyla anılmalı.

Kentimizi çirkinleştiren totem tabela sahibi işletmeleri bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Konunun muhatabı kamu kuruluşlarını da göreve çağırıyoruz.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu