EğitimGündemManşet

BODRUM’A E-SINAV MERKEZİ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz’ın bakanlıkla yaptığı yoğun görüşmelerden sonra kazandırılan e-sınav merkezimiz yakında açılıyor.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aslan Korkmaz, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Mesut Topaloğlu ile birlikte ilçemizde yapımı bitmek üzere olan e-Sınav Merkezi’nin denetimini gerçekleştirdi.

Çarşı Mahallesinde bulunan Güler-Mustafa Kızılağaç İlkokulu’nda kurulumu devam eden e-Sınav Merkezimiz denetlemesini gerçekleştiren Korkmaz yaptığı açıklamada; Bakanlığımızın, teknolojik değişimi yakalamak için etkili ve kapsamlı çalışmalar yürüttüğünü, bu çalışmalardan birinin de 81 ilde kurulumu devam eden e-Sınav Merkezleri olduğunu ifade etti.

“Bakanlığımız, gelişen teknolojiyi halkımıza açmıştır. Özellikle, sınavlarda da e-sınav sistemine geçerek bir ilke imza atmıştır. Bu sınav, her şeyden önce çok hızlı ve sınav evrakı basılmasına gerek kalmıyor. Böylece, evraklarının sevkiyat sürecini ortadan kaldırmış ve maliyeti de düşmüş oluyor. Aynı zamanda çok çevreci bir sınav olarak da nitelendirebiliriz.” dedi.

Sınav salonlarında, kursiyerlerin oturacağı dokunmatik ekranlı bilgisayarlara, kimlik bilgilerinin yansıtıldığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü, ekranındaki fotoğraf ve bilgilerinin, sınav görevlisi tarafından kontrol edilerek kimlik tespitinin yapıldığını belirtti.

e-Sınav Merkezinde şimdilik Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Sınavı’nın yapacağını ifade eden Müdürümüz, zaman içerisinde diğer sınavlarında elektronik ortamda yapılacağını belirtti.

Korkmaz; kursiyer sınava başladığı anda, şifre ile soru bankasından rastgele seçilen 50 soru 45 dakika içinde yanıtlaması için ekrana geldiğini, her kursiyer için ayrı sınav sorusu ekrana yansıtıldığını, sınav salonlarında iki ayrı kamerayla sesli ve görüntülü kayıt yapıldığını, kursiyer sınavını bitirdikten sonra sınav salonunun dışında yer alan, KİOSK sonuç alma ekranından, T.C. kimlik numarasını girerek, sınav sonucunu anında öğrenebileceğini belirtti.

e-Sınav Merkezi’mizde hafta içi 18.00′ den sonra ve hafta sonları gün boyunca MTSK Sınavları e-Sınav olarak yapılabilecek. 21 kursiyerin aynı anda sınava girebileceği merkezde, eğitim salonu, bekleme salonu, idari büro, bay, bayan ve engelli wc bulunuyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu