EğitimGündemManşet

BODRUM’DA 3G 1K KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Bodrum’da “Geleceğim Girişim Geleceğim Kariyer”(3G 1K) kongresi gerçekleştiriliyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu tarafından Gümbet Mahallesi’ndeki Royal Arena Otel’de “Geleceğim Girişim Geleceğim Kariyer” kongresi düzenleniyor. Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinin de katıldığı kongrede kariyer ve şirket yöneticileri girişimcilik üzerine sunumlar yapıyor.

1996 yılında kurulan Genç Girişimciler Topluluğu’nun Başkanı Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Efe Can Malçok, kongre ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“ Bu topluluğu amacı öğrencilerimize girişimcilikle kariyer sahibi yapmak. Hayatta yeni bir bakış açısı kazandırmak. “Geleceğim Girişim Geleceğim Kariyer” kongresinin ikincisini Bodrum’da gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimiz 2 günden oluşuyor; birinci gün kariyer bazlı, ikinci gün girişimcilik bazlı. Kurumsal şirketlerimizden konuşmacılar gelip konuşmalarını yapıyor. Ayrıca bizim üyelerimiz için geliştirdiğimiz oyunlar, vaka çalışmaları da etkinliğin içinde var.”

Teknoloji ile gelenekselliği birleştirerek Dünya çapında girişimcilik ekosistemi kurmayı hedefleyen Türkiye’nin en büyük genç girişimcilik platformu Acadebi yöneticileri de kongreye katıldı. Acadebi Yönetim Kurulu Başkanı Emre Göver, kongre ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Böyle, gençlerin katıldığı bir etkinliğe davet edilmemiz bizim için çok gurur verici bir olay. Geleceğimiz gençler. Bu gençlerin doğru hedeflerle, doğru planlarla kendi işlerini kurabilmeleri lazım. Mevcutta birçok gencimiz okul okuyor, mezun oluyor ve iş arayışındalar, kariyer peşindeler. Bazıları da kendi girişimleri ile ilerlemek istiyorlar. Biz Acadebi olarak gençlere bu girişimde yol göstermek için buradayız. Bir girişimin 3 önemli kolu var. Bunlardan bir tanesi girişimcilik fikrinin sahibi, patron dediğimiz kişidir aslında. Onunla beraber çalışan bir takım ve bu girişime destek veren yatırımcılar. Bu 3 kısmın da düzenli bir şekilde dağılması lazım. Eğer herkes girişimci olursa çalışan kimse yoktur. Yatırım yapan kimse de yoktur. Biz bu dağılımda nasıl yol gitmeleri gerektiğini göstereceğiz.”

Kongre, yarın(21 Aralık Cumartesi) akşam saatlerinde sona erecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu