EkonomiGündemManşet

BALIKÇILARA DESTEK…

Küçük ölçekli balıkçılara destek ödemeleri başladı. Küçük ölçekli balıkçılara yönelik yapılan 13 milyon liralık destek ödemesinin 934 bin 500 lirası Muğla’da 846 küçük ölçekli balıkçıya yapıldı.. AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir yayınladığı mesajla teşekkür etti..

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küçük ölçekli balıkçılara yönelik 13 milyon liralık destek ödemelerine ilişkin müjdeli bir haber verdi. Pakdemirli, destek ödemesinin 20 Aralık Cuma günü saat 18 itibariyle başladığını bildirdi.

Bu kapsamda Muğla’da 846 küçük ölçekli balıkçıya 934 Bin 500 Tl destekleme yapıldı.
Yazılı olarak açıklama yapan Pakdemirli şu ifadeleri kullandı:
“Balıkçılık filomuzun büyük kısmını oluşturan, 10 metreden küçük boylardaki balıkçı gemilerine 2017 yılından beri destekleme ödemesi yapıyoruz. Bu çerçevede 2019 yılı için başvuru yapan 12 bin 269 balıkçımıza 13 milyon lira destekleme ödemesi yapacağız.

Ödemeler, Ziraat Bankası hesaplarına yatacak. Ekmeğini denizlerden çıkaran tüm balıkçılarımıza ve balıkçılığımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden yazılı bir teşekkür yayınlayan AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir mesajında “Muğlamızda 846 küçük ölçekli balıkçımıza 934 bin 500 lira destekleme ödemeleri yapılmıştır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu