GündemManşetSiyaset

ARTIK RESMEN BAŞKANLIĞA ADAY…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum İlçe Başkanı Adayı Tuna Işın, resmi açıklamasını bugün gerçekleştirdi.

22 Aralık Pazar günü yapılacak CHP Bodrum İlçe Kongresi öncesi, 2 adaydan biri olan Tuna Işın, adaylığını resmen açıkladı. Parti binası önünde yapılan açıklamaya çok sayıda partili katıldı.

“Yine coşku dolu, yine sevgi dolu, yine umut dolu bir yürüyüşteyiz” diyerek açıklamasına başlayan Tuna Işın, “Eşitlik istiyoruz, adalet istiyoruz, kayırmacılık olmasın istiyoruz. Partimizde herkes kendini bulsun, ifade etsin, herkes sesimiz olsun, herkesin sesi olalım istiyoruz. Bodrum mutlu olsun, huzurlu olsun istiyoruz. Hiç kavga etmedik birbirimizle, hiç kavga etmedik yoldaşımızla, birbirimizi hep saydık, birbirimize hep saygı gösterdik, birbirimizi hep sevdik. Aksini söyleyemez kimse, aksini söyleyen varsa, haksızlık eder tüm emeklerimize. Güya, Tuna Işın geldiğinde uyum bozulacakmış, tartışma olacakmış, sevgisizlik olacakmış, barış bozulacakmış inanın böyle söyleyenler, bana büyük haksızlık ediyorlar. Gençlik kollarından bugüne kadar, partimizin her kademesinde çalıştım. İl ve ilçe Delegelikleri, ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Son 10 yıldır; bütün yerel, genel ve referandum seçimlerinde seçim komitelerinde yer aldım. Bayrak ta astım, kapı kapı broşür de dağıttım. Başkan adaylarımızın saha çalışmalarında, onlarla birebir çalışma içinde oldum. Milletvekili adaylarımızla yapılan her çalışma programında ben de vardım. Tüm bu çalışmaların içerisindeyken ne kimsenin kalbini kırdım, ne de bir uyumsuzluk içerisinde oldum. Çünkü bizim davamız, kimin nereye aday olacağı ya da kimin nereye geleceği olmadı hiçbir zaman. Ben, dün partimizin başarısı için nasıl mücadele ettiysem. Bugün de, bu onurlu görevi devam ettirmek için buradayım” şeklinde konuştu.

Açıklamasına Nazım Hikmet’in Hürriyet Kavgası adlı şiirini okuyarak devam eden Tuna Işın, “Bizim kavgamız Özgürlük Kavgasıdır Dostlarım” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Peki, biz şimdi; yolunda gitmeyen şeyleri söylemeyelim mi? Her şey normalmiş gibi, her ne yapılıyorsa iyi yapılıyormuş gibi mi davranalım. Yani bizler; Cumhuriyet Halk Partisinin üyeleri değil de, başka partilerin üyeleri gibi kaderci mi olalım? Düşünmeyelim mi? Araştırmayalım mı? Sorgulamayalım mı? Yani bizim fikrimiz hür, vicdanımız hür olmasın mı? Bu mudur bizden istenen. Sesimiz çıkmazsa, sevgi ve barış iklimi devam edecek, verilen sözlerin tutulmadığını söylersek, yapılan yanlışları, yolunda gitmeyen şeyleri dile getirirsek, barışsever olmayacak mıyız?”

Konuşmasında CHP İlçe Başkanlığı’na 2’nci kez aday olduğunu hatırlatan Işın, 2 yıl önce verilen sözlerin tutulmadığını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bu benim ikinci ilçe başkanlığı adaylığım. Daha önce neden aday olduysam bugün de aynı nedenler geçerlidir. Tuna Işın ve ekibi ne demişti, ne istemişti: 2 yıl önce; En az bir milletvekilimiz olacak demişti. O dönemde görev alan arkadaşlarım, siz de demiştiniz. Ama bu sözünüzü tutmadınız. Hatta sıralamadan çıkarılan milletvekili adayımıza yapılan haksızlığa razı oldunuz. Kendisi de buradadır, Kerim Cangır. Yine, 2 yıl önce, belediye başkan adaylarımızın belirlenmesi için, sandık sözü vermiştik. Siz de vermiştiniz, ama bu sözünüzü de tutmadınız ve tutarsız siyasetiniz yüzünden neredeyse, rakibimiz olan belediye başkan adayı, partimizin adayı olacaktı. Eğer bu olmadıysa. O günlerde partiye gelerek, buna tepki koyan üyelerimizin sayesinde olmamıştır.

Yine o günlerde; 90’a yakın meclis aday adayımıza sandık sözü verdiniz, bu sözlerinize güvenerek, sizden adaletli bir yaklaşım beklediler. Ama siz sözünüzü tutmadığınız gibi, onları davet edip 5 dakika dinleme nezaketinde bile bulunmadınız. Baştan kuralı siz koydunuz, sonra bu kuralı yine siz bozdunuz. Peki dün yapmadığınız şeyleri, bugün yapacağınıza nasıl güveneceğiz.”

Üye ve delegelerin iradesine inandığını ve saygı duyduğunu dile getiren CHP Bodrum İlçe Başkanı Adayı Tuna Işın, “Bu nedenle parti içi demokrasiyi tabandan başlatacağız ve mahalle temsilcilerimizi de, o mahallenin üyeleri tarafından seçeceğiz. Hiçbir mahalle temsilcimiz tarafımızdan atamayla belirlenmeyecektir. Her şeyi biz biliriz iddiasında değiliz. Ciddi bir insan sermayemiz olduğunun farkındayız. Kuracağımız ihtisas komisyonlarında, bu zenginliğimizden en iyi şekilde yararlanacağız. Eski ilçe ve belediye başkanlarımızın, meclis üyelerimizin tecrübelerinden yararlanacağız. Onları kendimize paydaş kılacağız. Bir dönem yapılmıştı. Örgütün üyelerle yaptığı toplantıları tekrar düzenli olarak gerçekleştireceğiz. Çünkü ortak akla ihtiyaç duyuyoruz ve önemsiyoruz. Yol arkadaşlarım, Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, partimizin, devletimizin kurucu iradesi olduğunun bilinciyle hareket etmek zorundayız. Milletimizi kurtaran, devletimizi kuran devrimci irade.  Partimizin ana damarı devrimciliktir. Atatürk devrimciliğidir ve biz bundan asla ödün vermeyeceğiz. Parti emeğini bir adım ileriye taşımak isteyen, her bir üyemizin eşit ve adil bir şekilde, hizmet etme heyecanına, arzusuna asla pranga olmadan, partimizin, ilke ve prensiplerini korumak, cumhuriyetçi, devrimci geleneklerinin devamı olmak ve Bodrum ilçe örgütümüzün, yarattığı siyasi katma değerin en yüksek şekilde ilimizde ve parlamentoda temsil bulması için hayatımın en onurlu görevine; Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığına Aday olduğumu gururla ifade ediyor ve hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” diye konuştu.

Işın açıklamasının ardından geçen Cumartesi günü aday olduğunu açıklayan İlçe Başkanı Halil Karahan’ı kürsüye çağırdı. 2 başkan adayı, sarılarak birbirlerine başarılar diledi. Işın, daha sonra yönetim kurulu üyelerini tanıttı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu