EğitimGündemKültür SanatManşet

BODRUM BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli Müzikal Oyunu ile 20 Aralık Cuma Akşamı  ve Çocuk Oyunu Harikalar Mutfağı ile 15 Aralık Pazar Günü tiyatro severle buluşmaya hazırlanırken, bir yandan da 02 Ocak 2020’de başlayacak tiyatro kursları için çalışmalarını sürdürüyor.

2018 yılı 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününde perdelerini ilk kez açan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, günümüze kadar sahneye koyduğu “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” “Çizmeli Kedi” “Batakhane Güzeli” ve son olarak da “Harikalar Mutfağı” çocuk oyunu ile Bodrum’da sanat hayatında iz bırakmaya devam ediyor. Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ve Müdürü Rezzan Şebin, ekibin ünlü oyuncularının yanı sıra, kadrolu genç akademisyenler ve oyuncuları, gönüllü yardımcı elemanları ile birlikte uyum içinde çalışmalarına devam ediyor.

TİYATRO KURSLARI 02 OCAK 2020’DE BAŞLIYOR

“SADECE OYUN DEĞİL, EĞİTİM DE GÖREVİMİZ”

B.B.Ş.T. Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen “Biz sadece oyunlarımızı sahnelemekle kalmıyoruz.   2019 Temmuz ve Ağustos aylarında ekibimizdeki hocalarımızla dört dalda kurs verdik. Bu yıl da kış sezonunda, “ Oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama ve senaryo atölyesi “ olmak üzere Nurol Kültür Merkezi’nde kurslarımıza başlıyoruz. Kurslarımıza son kayıt tarihi 27 Aralık 2019, başlangıç tarihi ise  2 Ocak 2020.  Tiyatromuz, aynı zamanda bir eğitim kurumu olarak çalışıyor.” Dedi.

Kurs Başvuru Adresi: Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. Gıda İş Merkezi Kat: 2

BATAKHANE GÜZELİ

Ağustos ayında yaklaşık 3500 kişi ile Bodrum Antik Tiyatro’da prömiyerini yapan ve her keresinde kapalı gişe oynayan  Batakhane Güzeli 20 Aralık Cuma Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde tekrarlanıyor. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk müzikal oyunu “Batakhane Güzeli”ni Erman Canatan yazdı. Tiyatronun ünlü oyuncusu Erdal Cindoruk’un yönettiği oyun, Yeşilçam Sineması’ndan esinlenerek izleyiciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrika” dolu bir müzikal keyfi yaşatıyor.

Hüseyin Akşen, Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk,  Mihriban Er gibi ünlü  isimlerin rol aldığı oyunda, esas kız Gülperi’yi genç yeteneklerden Cansın Yunt ve esas oğlanı Aksaraylı Halil’i  Oğulcan Çelik canlandırıyor. Oyunda tiyatronun daimi kadrosu Yerkan Kahraman-Sertaç Aydın-Ziba Türk’ün yanı sıra,  Zeynep Dündar-Ertuğrul Cön-Irmak Çağlar-Filiz Çoktezcanlı-Fazıl Çelikel ve Ramin Fahrangniya da oyunları ve dansları ile yer alıyor.

DEKOR: Kader-Serkan Aktü KOSTÜM: Dittomama IŞIK: Hakan Özipek MÜZİK: Deniz Doğançay

Biletler:  Herodot Kültür Merkezi, Nurol Kültür Merkezi (Oasis AVM) ve biletix

HARİKALAR MUTFAĞI

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun müzikal tadındaki “Harikalar Mutfağı”  ile geçtiğimiz pazar ilk kez çocukların karşısına çıkan müzikal tadındaki oyun,  gerek çocuklar ve gerekse büyüklerden tam not almıştı. 15 Aralık Pazar Günü Saat: 14.00 de Nurol Kültür Merkezi’nde  (Oasis AVM) izlenecek bu eğlenceli müzikli çocuk oyununda; hikayenin kahramanları olan aşçılar Gümüşkepçe ve Kırıkçatal’ı bir takım sorunların arasında izliyoruz. Sahibi olduğu Çocuk Evleri için en güzel yemekleri yapacak aşçıyı arayan Bayan Gülücük’ün gelişiyle işler karışıyor. Bilmiş fare Kazmadiş ile saf kedi Yorgunpençe’nin maceraları da tam bir çizgi film havasında sergileniyor.

Haluk Işık ve Ege Işık yazdığı TOBAV ödüllü Harikalar Mutfağı’nın yönetmenliğini Duygu Cindoruk gerçekleştirdi. Yerkan Kahraman, Oğulcan Çelik, Cansın Yunt, Ziba Türk Ateş, Sertaç Aydın, Taha Aşıcı, Kumru Cindoruk isimli oyuncuların sahneye koyduğu Harikalar Mutfağı’nın Yönetmen yardımcılığını Cansın Yunt yaptı. Müzikleri Deniz Doğançay besteledi, Kostümleri Ditto Mama yaptı, Dekor ve Afiş tasarımını Kader Aktü – Serkan Aktü yaparken, Işık kulesinde  Murat Uzun, Efekt ve Seste İncifer Köse var.

Biletler: Nurol Kültür Merkezi  (OASİS AVM)

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu