EğitimGündemManşet

BAŞKAN ARAS; ‘KENTİNİZE SAYGI DUYUN’

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da ilk kez gerçekleştirilen TEDx etkinliğinin açılış konuşmasını yaptı.

Ted Bodrum Koleji Konferans Salonunda 4 bölümden oluşan TEDxBodrum etkinliğinde 12 konuşmacı, 1 canlı performans, 2 TED videosu gösterimi gerçekleşti. Çok sayıda izleyicinin katıldığı ve TEDx lisansörü Fatih Güner’in açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte ev sahibi TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da birer konuşma gerçekleştirdi.

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Bodrum’da faaliyet gösteren firmaların sponsorluğunda gerçekleşen TEDxBodrum etkinliğinin açılış konuşmacılarından olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da yüzyıllardır devam eden gelenekler olduğunu belirterek şunları söyledi;

‘Bodrum’un yerel dokusu halen devam ediyor ve biz son dönemlerde buna çok önem veriyoruz. Bodrum’un kültürünü korumak ve gelecek nesillere aktarmak zorundayız. Ve buraya gelen insanlar da Bodrum’un bu kültürüne, Ege’nin, Akdeniz’in kültürüne saygı duymalı. Kent dediğiniz insanıyla, doğasıyla, kültürüyle, tarihiyle, geçmişiyle ve geleceğiyle bir bütün, bizim yaşadığımız yerdir. Çocuklarımızın da yaşayacağı yerdir.  Bu yüzden ben bütün Bodrum’da yaşayanlara ve bundan sonra da yaşamak isteyenlere şunu söylüyorum; Kentinize saygı duyun. Respect yor city.’

Açılış konuşmalarının ardından ise Selim Mehmet Emeç, Süleyman Uysal, Özlem Gürses, Özge Çivci, Seda Özen Bilgili, Ümit Alan, Yiğit Güralp, Musa Kasırga, Ebru Sidar, Başak Sucuka ve Gökhan Yücel  ‘Kültürel Hegemonya’ teması altında konuşmalarını gerçekleştirdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu