REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

bilnet

HER CUMARTESİ OASİS’TE…

bodrum time
HER CUMARTESİ OASİS’TE…
594
04 Kasım 2019 - 8:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bodrum’da anne ve babalara yönelik çocukları cinsel suçlardan koruma eğitimi verildi.

Yanındayım Derneği ve Oasis Alışveriş, Kültür ve Eğlence Merkezi işbirliği ile anne babalara yönelik eğitimler gerçekleştiriliyor. Kasım ayı boyunca her Cumartesi verilecek eğitimlerin ilki bu hafta yapıldı. Eğitimde Uzman Psikolog Melisa Dedeoğlu ve Av. Mehmet Boro çocukları cinsel suçlardan koruma konusunda anne babalara bilgiler aktardı.

Çocuk istismarlarının ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek, anne babaları donanımlı ve bilgi açısından güçlü hale getirmek, çocukları yetiştirirken farkında olmadan yapılabilecek yanlışların uzman psikolog eşliğinde farkına varılmasını sağlamak, çocukların dünyasını yakından tanımak ve onların nasıl korunabileceğini anlamak, ihtiyaç halinde iletişime geçilebilecek kişi ve kuruluşları tanımak gibi amaçlarla gerçekleştirilen eğitime katılan ebeveynler, anlatılanları dikkatle dinledi.

Yanındayım Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş, yaptığı açıklamada eğitim ile ilgili şu bilgileri aktardı:

“Yanındayım Derneği olarak anne babaları bilinçlendirme çalışmalarımız kapsamında Kasım ayı boyunca Oasis’te 0-12 yaş grubu anne babalarına yönelik, çocukları cinsel suçlardan koruma eğitimi veriyoruz. Bu eğitimlerde uzman psikologumuz Melisa Dedeoğlu ve sevgili avukatımız Mehmet Boro, bizlere eğitici bilgiler veriyor. Sonrasında soru cevap kısmına geçip anne ve babaların merak ettiklerini yanıtlayacağız. Bu eğitimde çocuklarımızı yetiştirirken farkında olmadan yapabileceğimiz hataları fark edeceğiz. Bilmemiz gereken temel hukuk bilgilerini öğreneceğiz ve mahremiyet eğitiminin önemine vurgu yapmış olacağız. Her Cumartesi anne ve babaları bu eğitimlere bekliyoruz.”

Eğitimler, Kasım ayı boyunca her Cumartesi saat 14.00’da başlayacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT

gaziantep escort

tipobet giriş