EğitimGündemManşet

HER CUMARTESİ OASİS’TE…

Bodrum’da anne ve babalara yönelik çocukları cinsel suçlardan koruma eğitimi verildi.

Yanındayım Derneği ve Oasis Alışveriş, Kültür ve Eğlence Merkezi işbirliği ile anne babalara yönelik eğitimler gerçekleştiriliyor. Kasım ayı boyunca her Cumartesi verilecek eğitimlerin ilki bu hafta yapıldı. Eğitimde Uzman Psikolog Melisa Dedeoğlu ve Av. Mehmet Boro çocukları cinsel suçlardan koruma konusunda anne babalara bilgiler aktardı.

Çocuk istismarlarının ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek, anne babaları donanımlı ve bilgi açısından güçlü hale getirmek, çocukları yetiştirirken farkında olmadan yapılabilecek yanlışların uzman psikolog eşliğinde farkına varılmasını sağlamak, çocukların dünyasını yakından tanımak ve onların nasıl korunabileceğini anlamak, ihtiyaç halinde iletişime geçilebilecek kişi ve kuruluşları tanımak gibi amaçlarla gerçekleştirilen eğitime katılan ebeveynler, anlatılanları dikkatle dinledi.

Yanındayım Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş, yaptığı açıklamada eğitim ile ilgili şu bilgileri aktardı:

“Yanındayım Derneği olarak anne babaları bilinçlendirme çalışmalarımız kapsamında Kasım ayı boyunca Oasis’te 0-12 yaş grubu anne babalarına yönelik, çocukları cinsel suçlardan koruma eğitimi veriyoruz. Bu eğitimlerde uzman psikologumuz Melisa Dedeoğlu ve sevgili avukatımız Mehmet Boro, bizlere eğitici bilgiler veriyor. Sonrasında soru cevap kısmına geçip anne ve babaların merak ettiklerini yanıtlayacağız. Bu eğitimde çocuklarımızı yetiştirirken farkında olmadan yapabileceğimiz hataları fark edeceğiz. Bilmemiz gereken temel hukuk bilgilerini öğreneceğiz ve mahremiyet eğitiminin önemine vurgu yapmış olacağız. Her Cumartesi anne ve babaları bu eğitimlere bekliyoruz.”

Eğitimler, Kasım ayı boyunca her Cumartesi saat 14.00’da başlayacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu