GündemHayatManşet

BALIKÇI ÖLÜMÜNÜN 46.YILINDA ANILIYOR

Halikarnas Balıkçısı, 46. ölüm yıl dönümünde, çeşitli etkinliklerle Bodrum’da anılacak. Bodrum Deniz Müzesi’nde ve Balıkçı’nın mezarıyla bir anı evinin olduğu Gümbet’te bulunan Gönültepe’de anma etkinlikleri düzenlenecek. Bodrum Belediyesi’ne bağlı Bodrum Deniz Müzesi’nin müzede düzenlediği etkinlikler; Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ve Halikarnas Balıkçısı Forumu’nun katkılarıyla Gönültepe’de yapılacak anma etkinliğinin olduğu 12 ve 13 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşecek program şöyle;

12 Ekim 2019, Cumartesi 20.00 – Bodrum Deniz Müzesi / Tek Kişilik Sahne Gösterisi “Bodrum İşeleri: Halikarnas Balıkçısı Provaları” Yazan/Sahneleyen: Harun Özakıncı/Işık Yönetmeni: Selçuk Aydın.

13 Ekim 2019, Pazar 11.00 – Gönültepe, Gümbet / Anma Töreni

16.00 – Bodrum Deniz Müzesi / Söyleşi & İmza Metin Erdoğan “Efsane Çevreci, Balıkçı”

20.00 – Bodrum Deniz Müzesi / Tek Kişilik Sahne Gösterisi “Bodrum İşeleri: Halikarnas Balıkçısı Provaları” Yazan/Sahneleyen: Harun Özakıncı/Işık Yönetmeni: Selçuk Aydın.

Bodrum Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek ve yoğun talep üzerine iki güne çıkarılan tek kişilik sahne gösterisi için müze yönetimi rezervasyon yapılması gerektiğini ve gösterinin ücretsiz olduğunu duyurdu.

“Bodrum”u adında yaşatan Halikarnas Balıkçı’sını her daim seven ve anan Bodrumlular, Balıkçı’nın doğum ve ölüm yıl dönümlerinde olmak üzere senede iki kere kentte yapılan çeşitli anma etkinliklerine ve yıl boyu Bodrum Deniz Müzesi’nde yapılan çeşitli programlara katılarak Balıkçı’yı her sene yaşatmaya devam ediyorlar.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu