ÇevreGündemManşet

AB İKLİM HAFTASI BODRUM’DA

Avrupa Birliği İklim Haftası etkinlikleri kapsamında Bodrum’da kıyı ve deniz dibi temizliği gerçekleştirildi. Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile Belediye Dalgıç Ekibinin katıldığı etkinlikte öğrenciler ve vatandaşlar kıyıyı temizlerken, dalgıçlar da Kumbahçe denizindeki atıkları topladı.

AB İklim Diplomasisi Haftası ve Sahil Temizleme Kampanyası kapsamında Bodrum Belediyesi ve okulların işbirliğiyle sahil temizleme etkinliği düzenlendi. Etkinliğin Bodrum ayağı, sabah saatlerinde Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de düzenlenen programla başladı. Batı Akdeniz Havza Yönetim Planı Projesi ile farkındalık oluşturma ve bilgilendirme amaçlı toplantıya Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Su Yönetim Genel Müdürü Bilal Dikmen, AB Türkiye Delegasyonu Eleftheria Pertzinidou, Proje Takım Rosa Manzo ile İl ve İlçe protokolü katıldı.

Bölgemizin de içinde bulunduğu Akdeniz Havzasında ve diğer pilot bölgeler olan Yeşilırmak Havzası ve Akarçay havzalarında Avrupa Birliği ile ortak yürütülen projede en önemli sorunun mevcut su kaynaklarının yok oluşu ile yer altı ve yer üstü sularımızın tahribatı olduğu vurgulandı.

Programın öğleden sonraki ayağı ise Kumbahçe Mahallesi Paşatarlası Plajında gerçekleştirildi. Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile Belediye Dalgıç Ekibinin destek verdiği etkinlikte bir taraftan deniz dibi temizliği yapıldı diğer taraftan kıyıda çöp toplandı.

Çok sayıda öğrenci, vatandaşlar ve protokol üyelerinin plajdaki izmarit ve atık malzemeleri topladığı etkinlik sonrasında çevrenin korunması ile ilgili mesajlar verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu