ÇevreGündemManşet

SU HATTA VERİLDİ…

Bodrum Yarımadasında yaşanan su hattı patlamalarına ilişkin Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (MUSKİ) Daire Başkanlığından açıklama geldi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan “Bodrum Yarım Adası Acil İçme Suyu İnşaatı” kapsamında içmesuyu arıtma tesisi ve içme suyu isale hattı ile içme suyu depoları yapılarak 2012 yılında işletmeye alınmıştır.

İşletmeye alınmasından sonra isale ve depo ayrım hatlarında kullanılmış olan cam elyaf takviyeli boru(CTB)  ile yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE)  borularda günümüze kadar ki süreçte 1240 adet arıza meydana gelmiştir.

Bu arızalar neticesinde birçok bina, dükkan, otel ve yollarda büyük çaplı zararlar meydana gelmek ile birlikte yarım adaya su taşıyan sistemde kesintiler meydana gelmiştir. Arızanın büyüklüğüne göre tamirat süreleri değişkenlik göstermek ile birlikte yarım adada uzun süre su kesintilerine sebep olmuştur.

Bu kapsamda bugün oluşan arıza CTB 700 boru hattına oluşmuş olup bu bölgede gerçekleşen 14. arızadır.  Ayrıca aynı bölgede (Ortakent) depo ayrım HDPE 250 boru hatlarında 103 adet arıza meydana gelmiştir.

Arızanın oluştuğu alan itibariyle boruya yapılacak müdahalenin zorluğuna istinaden genel müdürlüğümüz ekipleri tarafından arızayı tamir etme süreci hızla ve dikkatle yürütülerek sistem tekrar aktif hale getirilmiştir.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu