GündemManşetSpor

BODRUMSPOR’DA YENİ DÖNEM…

Maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Bodrum Belediyesi Bodrumspor, yeni sezona “Cefası Bizim” sloganıyla hazırlanıyor.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Karakaya, kurumsallaştırma, reklam, pazarlama sponsorluk, markalaşma ve koordinasyondan sorumlu yöneticisi Fatih Öztarakçı, Sayman Arif Karaman ve Genel Sekreter Hüseyin Gözütok’un katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda yeni sezondaki transferler, tesisleşme, kulübün yeni projeleri, mali yapı gibi pek çok konu ele alındı.

Basın toplantısında konuşan Fatih Öztarakçı, Mayıs ayımda yapılan genel kurulum ardından görev dağılımının yapıldığını ve ivedilikle çalışılmaya başlandığını belirterek “Bodrumspor artık mevcut yapısı ile daha kurumsal, kaynak yaratan, kendi ayakları üzerinde duran ve çeşitli branşlara önem veren bir yapı olarak yoluna devam edecektir.” şeklinde konuştu.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR NECATİ ERKMEN

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Karakaya, futbol takımının 8 Temmuz’da top başı yapacağını ifade ederek şunları dile getirdi:

“Bu yıl prensipte Necati Erkmen hocamızla anlaştık. Necati hocamız takımımız 3. Lig’de şampiyon olduğunda takımımızın başında olan hocamızdı. Onunla beraber sportif direktörümüz de yine Erol Tok. Yani şampiyon olduğumuz teknik ekibi yeniden görev başına getiriyoruz. Bu sene Bodrumspor olarak “Cefası Bizim” sloganıyla yola çıkıyoruz. Bu bağlamda maliyeti çok yüksek olan, yaşları ilerlemiş olan oyuncularımızın bazılarıyla devam etmeyeceğiz. Devam ettiklerimiz de “Cefası Bizim” sloganı kapsamında alacakları sözleşmelerden çok ciddi indirimler yapıyorlar. Ben kendilerine buradan teşekkür ediyorum.”

HARUN KAVAKLIDERE ANTALYASPOR’A TRANSFER OLDU

Bodrumspor’un gelecek vadeden futbolcusu Harun Kavaklıdere’nin Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’a transfer olduğunu dile getiren Rıza Karakaya, “Dün Antalyaspor ile resmi sözleşme imzaladık. Bundan sonra belli aralıklarla basın toplantılara yaparak bütün bilgileri paylaşacağız. Bodrum halkı bunları sokak dedikodusu ile öğrenmeyecek. Biz Harun’u 3 yıl önce 5 bin TL karşılığında Turgutluspor’dan almıştık. Kendisini burada yetiştirdik ve 1 Milyon transfer bedeliyle Antalyaspor’a sattık. İlaveten Regnum firmasında 250 bin TL’lik sponsorluk anlaşması, artı gelecek yıl da TEFE TÜFE artışı yapılacak gelecek yıl da 250 binlik anlaşma yaptık. Yani Harun Kavaklıdere’den yaklaşık 1,5 milyon TL’lik bir gelir elde edeceğiz. Aynı zamanda Antalyaspor ile kardeş takım anlaşması yaptık. Bu kapsamda Antalyaspor Süper Lig’de oynatamadığı oyuncularını ilk önce Bodrumspor’a verecek. Biz onların burada yetişmesine Süper Lig seviyelerine gelmelerine yardımcı olacağız. Biz de altyapılarımızdan yetişen Süper Lig seviyesindeki oyuncularımız önce Antalyaspor’a teklif edeceğiz. Çok güzel bir işbirliği olacak.” dedi.

Transfer politikasından da bahseden Karakaya, yüksek maliyetli futbolcuları yolladıklarını anlatarak, “Sezonun son haftalarında oynayan futbolcularımız hemen hemen duracak. Onların yanına daha genç, yetenekli oyuncularla daha çok savaşan, başarıya aç futbolcularla devam edeceğiz. Taraftarımız inancını korusun, Bodrumspor her zaman bulunduğu liglerde üst sıralara oynar. Ben Bodrum halkından “Cefası Bizim” sezonunda el ele, kol kola birlik beraberlik içinde olmalarını istiyorum. Ahmet Aras başkanımız da Bodrumspor’u ileri taşımak için her zaman destek olacağını belirtiyor. Bize yardımcı olmaya başladı. Ben buradan kendisine de teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

YENİ STADIN YERİ KIZILAĞAÇ’TA OLACAK

Bodrumspor’un bu yıl tesisleşme anlamında da önemli işler yapacağını dile getiren Karakaya, şöyle devam etti:

“Bununla ilgili ilk müjde Kızılağaç’ta bulunan 52 dönümlük arazi Spor İl Müdürlüğü’ne devir yapılıyor şu anda. İnşallah Bodrum’a yakışır bir stadyum oraya inşa edilecek. Bu proje başladı. Aynı zamanda Kızılağaç’ta bulunan 14 dönümlük bir spor alanı var. Spor İl Müdürlüğü’ne dilekçeler yazıldı. Biz bu alana tesisleri inşa etmek istiyoruz. Bu tesislerde gerek Bodrum’a gelen futbol takımları antrenman yapacak, gerekse Bodrumspor kullanacak. Yani spor turizmi için güzel bir hamle. Ben katkılarından dolayı Bodrum Belediyemize, Spor İl Müdürlüğümüze, hükümet partimize, Milli Emlak’a, Bodrumspor’a bu tesisleri kazandıran herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca yelken, kürek, su sporları için Bitez’de 8 dönümlük bir alanın tahsisi yapılıyor. Orada güzel bir tesis olacak.”

Bodrumspor’un futbol dışındaki branşlara da çok önem verdiğinin altını çizen Karakaya, “Bu yıl özel sporcular branşına çok önem vereceğiz. Bir çok branş açtık. Bu sene kadın futbol takımını harekete geçiriyoruz. Karatede, wushuda çalışmalarımız devam ediyor. Yelkende zaten 7 tane sporcumuz var. BIOR’u devamlı yapıyoruz. Ayrıca aldığımız bir müjdeyi vermek istiyorum; 2021’de optimist Dünya ve Avrupa şampiyonasına Türkiye Yelken Federasyonu Türkiye’de sadece Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u aday gösterdi. Bu bizim için çok büyük bir gurur. Burada İspanya ve Venezuela gibi ülkelerle yarışıyoruz. İnşallah bu şampiyonayı Bodrum’a getirirsek hem Türkiye hem de Bodrum için müthiş bir gurur olacak. Bu sene “Cefası Bizim” sezonu birbirimize tutunma sezonu. Bodrumsporumuzu birbirimize tutunarak götüreceğiz.” dedi.

ALTYAPI OYUNCULARIMIZI FENERBAHÇE İSTİYOR

Altyapıdan yetişen 5 futbolcuyu bu yıl A takımın alacaklarının bilgisini veren Başkan Rıza Karakaya, “Çok yetenekli oyuncularımız var. Bunların bazılarını Fenerbahçe gibi büyük takımlar istiyor. Bize resmi teklifler geliyor ama biz onları ilk Bodrumspor formasıyla oynatmak istiyoruz. Hem Bodrum halkı onları izlesin gurur duysun, hem de buradaki çocuklara rol model olsun istiyoruz.” diye konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu