REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

NORVEÇ’TEN MİLAS’A KÜLTÜR BALIKÇILIĞINA LOJİSTİK YATIRIM

NORVEÇ’TEN MİLAS’A KÜLTÜR BALIKÇILIĞINA LOJİSTİK YATIRIM
bodrum time
226
25 Haziran 2019 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin levrek ve çipura türlerinde yıllık kültür balığı üretiminin yüzde 68’inin yapıldığı Milas’a Norveç’ten yatırımcı ilgisi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası üyesi Akua Lojistik Ltd. Şirketinin daveti üzerine Norveç’ten Garware firmasının yetkilisi Stig Myran Milas’a gelerek sektörle ilgili incelemelerde bulundu. Milas’ın Güllük Körfez kıyılarındaki ağ havuzlarda ya da Ekinanbarı Ovasındaki toprak havuzlarda yapılmakta olan balık üretiminde ihtiyaç duyulan ağ üretimi için yatırım araştırması yapmak üzere Milas’a gelen Garware firmasının Ülkeler Müdürü Stig Myran; Milas’taki kültür balığı üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. Akua Lojistik firmasının yöneticisi Kubilay Bahçivan ve firma temsilcisi Zahide Kiriş tarafından konuk edilen Norveçli firma yetkilisi Stig Myran bazı kültür balığı üreticisi firma yetkilileriyle re görüştü, Milas’taki kültür balığı üretim potansiyelinden etkilendiğini belirten Stig Myran, Norveç’e döndüğünde Milas’a yapmayı düşündükleri balık ağı üretim tesisi ile ilgili görüşlerini ve tavsiyelerini anlatacağını bildirdi.

Öte yandan Norveçli firma yetkilisi Stig Myran, kendisini davet eden Akua Lojistik yetkilileriyle birlikte MİTSO’yu da ziyaret etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile görüşen ve Milas ekonomisi ve yöredeki kültür balığı üretimi hakkında bilgi alan Stig Myran Milas’taki kültür balığı üretim tesislerinde yaptığı incelemelerden çok olumlu izlenimler edindiğini belirterek Türkiye’ye ve dolayısıyla Milas’a yatırım yapmaktan memnunluk duyacaklarını bildirdi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Bir Norveç firmasının Milas’a yatırım yapması bizi çok sevindirir. Milas OSB’de de altyapı çalışmalarında artık sona geldik. Bu yıl sonunda altyapı işleri tamamen bitecek ve hak sahiplerine arsa tahsisi yapılacak. Kısa sürede Milas’ta birçok fabrika yapılacak” diye k onuştu ve Norveçli yetkiliyi Milas’a yatırım yapmaya davet etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT