ÇevreGündemManşet

BAŞKAN ARAS’TAN İNŞAAT TEPKİSİ…

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da 15 Mayıs’ta başlayan inşaat yasağına rağmen yürütülen hafriyat çalışmasını sosyal medya hesaplarından paylaştı, ardından bölgeye zabıta ekiplerini sevk etti.

Bugün Yarımada gezisi sırasında, Yalıkavak – Gündoğan yolu üzerindeki bir firmanın hafriyat alanındaki çalışmasını gören Başkan Aras, aracından inerek görüntülediği çalışmayı, fotoğrafları ve videosuyla sosyal medya hesaplarından paylaşıp, belediye ekiplerini denetim için bölgeye yönlendirdi. Aras, “Bodrum’da artık turizm zamanı. 15 Mayıs’ta başlayan inşaat yasağıyla tüm dikkatimizi konuklarımıza yönelttik. Fakat ne yazık ki, kuralları hiçe sayıp yol güvenliğine aldırmadan ağır iş makineleriyle inşaata devam edenler var. Ekiplerimiz alana yönlendirildi, işlemler başlatıldı” notuyla yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

“15 Mayıs’ta başlayan inşaat yasağının nedeni, turizmimizin zarar görmesini önlemek ve sezonu Bodrum’a yakışır bir şekilde geçirmek. Ne yazık ki bu yasağı ihlal ederek Bodrum’un kurallarını ve standartlarını yok sayanlar da var. Bu vurdum duymazlığa gözyummamız söz konusu değil! Bir yanda Bodrum’un tadını çıkararak tatilini huzurla geçirmek isteyen turistler, diğer tarafta yol güvenliğini bile hiçe sayarak ağır iş makineleriyle inşaat faaliyetini sürdüren inşaat firması! Ekiplerimiz derhal inşaat mahalline yönlendirildi, gerekli cezai işlemler başlatıldı” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu