REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NE DOLU DOLU BİR ETKİNLİK

bodrum time
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NE DOLU DOLU BİR ETKİNLİK
398
29 Mayıs 2019 - 14:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya Çevre Günü, Bodrum Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği etkinliklerle şölen havasında kutlandı. 25-30 Mayıs tarihlerine yayılan etkinlikler, bugün Kumbahçe Meydanı’nda devam etti.

Birleşmiş Milletler kararıyla her yıl 5 Haziran günükutlanan “Dünya Çevre Günü” bu yıl Bodrum Belediyesi’nin de katkılarıyla şenlikhavasında geçti. Çevre konusundaki duyarlılığın artırılması ve farkındalıkyaratılması amacıyla düzenlenen organizasyonlara Bodrum Belediyesi ev sahipliğiyaptı. Ramazan Bayramı dolayısıyla 25-30 Mayıs tarihlerine alınan kutlamalar,Kumbahçe Meydanı’ndaki etkinlik alanında festivale dönüştü. Bodrum BelediyeBaşkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün organizasyonuna MuğlaBüyükşehir Belediye Başkanlığı da destek verdi.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali ile başlayan Dünya ÇevreGünü etkinlikleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ile ÇevreKoruma Kontrol Dairesi Başkanlarının katıldığı panellerle devam etti. Etkinlikler,29 Mayıs Çarşamba günü Kumbahçe meydanında şölene dönüştü. Bodrum BelediyeBaşkan Yardımsı Ummahan Yurt’un da katıldığı program, sanatçı Mihriban Er’insunuculuğunda, Saliha-Veysel Oktay İlk ve Ortaokul öğrencilerinin defilesi ilebaşladı. Atık malzemelerden tasarladıkları kıyafetleri sergileyen öğrenciler,vatandaşlardan büyük alkış aldı. Çuvaldan pantolon, çöp poşetinden pelerin,gazoz kapaklarından taç ve atık malzemelerden yapılan kıyafetlerin sergilenmesininardından, Heykeltıraş Kader Aktü ve öğrencilerinin katılımıyla atıkmalzemelerden üç boyutlu balık heykeli performansı gerçekleştirildi.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen “ÇevreKirliliği-Temiz Çevre Mutlu Gelecek” temalı kısa oyun izleyicilerden tamnot aldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının stant açtığı Kumbahçe Meydanı,sabah saatlerinden itibaren hem Bodrumluların hem de tatil amacıyla gelen yerlive yabancı turistlerin akınına uğradı. Günün anlam ve önemi dolayısıyla etkinliğekatılan vatandaşlara Bodrum Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafındanhazırlatılan bez alışveriş torbaları ve yaklaşık 2 bin adet Çin Kadifesi çiçeğidağıtıldı. Etkinlik alanında açılan “Denize En Çok Mavi Yakışır”fotoğraf sergisi de gün boyu ziyaret edildi.

Dünya Çevre Günü etkinlikleri yarın sabah saat 10.00’daPaşatarlası-Kumbahçe bölgesinde gerçekleştirilecek deniz dibi temizliği veardından Nurol Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Yenilenebilir Enerji Paneli iledevam edecek. Kutlamalar, Şubadap çocuk konserinin ardından sona erecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT