GündemKültür SanatManşet

10.NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliğinin ilk gününde  sahnelenen “Düğün yada Davul” adlı oyun beğeni topladı.

Bu yıl  4 Tiyatro topluluğunun  katıldığı şenlik  Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatrosu tarafından sahnelenen Düğün yada Davul  adlı oyunla start aldı.

Seferihisar’ın  Ulamış Köyü’nde yaşayan kadınların gönüllü olarak katıldıkları köy tiyatrosunda sergiledikleri performanslarıyla dikkatleri üzerlerine topladı. Gündüzleri bağ, bahçe ve tarlada çalışırken birden kendilerini provalarda bulan kadınlar, kısa sürede hazırlanmalarına rağmen ortaya koydukları oyunla tiyatro severlerden tam not aldı.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda sahnelenen oyuna tiyatro severler tarafından yoğun ilgi gösterildi.Sahnelenen oyunu ayrıca Milas Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu,Mehmet Çayırlı,Meclis Üyeleri  ve kalabalık halk topluluğu tarafından da izledi.

Oyun sonunda sahneye gelen Ulamış Köy Tiyatrosu yönetmeni Vedat Murat Güzel; “Geçtiğimiz yılda Milas’ta sizlerle buluşmuştuk.Milas bize uğurlu geldi.Burada sergilediğimiz oyun sonrası bir çok tiyatro festivalinden teklif aldık,oyunumuzu sergiledik.Bu yıl yine sizlerle olmaktan mutluyuz. Bizi sizlerle buluşturan Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a ve Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibimize teşekkür ediyorum”dedi. Vedat Murat Güzel’e teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu ;Gecen yılda oyununuzu izleme fırsatı bulmuştum.Bu yılda yine müthiş bir performans ortaya koydunuz.Ülkemize kazandırdığınız bu güzel topluluk için yönetmenimize ve tiyatro ekibimize teşekkür ediyorum.Umarım gelecek yıl tekrar sizlerle tekrar buluşuruz”dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu