REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

GENÇ MUCİTLER SERGİSİ…

bodrum time
GENÇ MUCİTLER SERGİSİ…
1.484
09 Mayıs 2019 - 6:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bilim şenliğinde 21 okul projelerini sergiledi.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen şenliğe ilçe genelindeki 17 ortaokul ve 4 lise katıldı. Yaklaşık 100 adet projenin sergilendiği şenlikte birbirinden ilginç çalışmalar dikkat çekti.

Led Matrik Küp projesinin anlatan TED Bodrum Koleji 7’nci sınıf öğrencisi Zeynep Ülküm Çiçek, “Bu projede ilk defa lehim yapmayı öğrendim. 512 tane ledi teker teker büküp lehimlemek diğer projelerimden biraz uzun sürdü ama başardım. Böylece bilgisayardan veya cep telefonumdan yolladığım komutlarla istediğim her türlü yazıyı yazıp efektler ekleyebilmeyi deneyimledim.” dedi.

1.sınıf öğrencisi Burçak Erdoğan da israf edilen suyu elektriğe çeviren projesini anlatarak “Bu suyun olmadığı ortamda rüzgarla çalışıyor. Devir döndüğü an öndeki lambayı yakıyor. Hem suyla hem de rüzgarla çalışıyor.” diye konuştu.

Mikroskoptan aldıkları görüntüyü aynı anda ekrana yansıttıkları “Tek Hücreliler Acıktı” projesini anlatan Cumhuriyet Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi İlayda Süzen de şöyle dedi:

“Bu projede öğrenme hedefimiz tek hücrelileri kendi doğal yaşam alanlarında gözlemlemek. Biz gözlemledik, beslenmelerini inceledik. Önce beklemiş su birikintilerinden örneklerimizi aldık. Daha sonra aparatlarımız hazırlayıp paramesyum ve bakterilerin beslenmelerini gözlemledik.”

Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu’ndan Sevgi Deniz Özel ise “Işıklı Dağcı Ayakkabısı”nı anlatarak “Bu ayakkabı dağcılar için üretildi. Dağcılar el feneri kullandıklarında sıkıntılar yaşıyorlar. Dağa tırmanmak istediklerinde sıkıntılar yaşıyorlar. Biz de bu yüzden bu ışıklı ayakkabıyı geliştirdik. Karanlık olduğunda bu ayakkabının ışıkları yanıyor.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT