GündemManşetSiyaset

BAŞKAN OLMADAN SÖZÜNÜ TUTTU

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Dağbelen Köyü’nde Girel Mezarlığı’na giden 1 km.lik yolu kendi imkanlarıyla düzelterek Dağbelenliler’in gönlünde taht kurdu.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Dağbelen Köyü’nde bulunan ve 25 yıldır kapalı olan eski Girel Mezarlığı yolunu kendi iş makineleriyle açtırdı. Dağbelen’de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir toplantıda Dağbelen Muhtarı ve vatandaşların şikayetini dinleyen Kaynar, yolun 25 yıldır kapalı olduğunu, Köylülerin akrabalarının bulunduğu mezarlığa ulaşmakta büyük zorluk yaşadığını öğrendi. Dağbelenliler Halil İbrahim Kaynar’a başkan olduğu takdirde yolun açılması için söz vermesini istedi. Bunun üzerine bir araştırma yapan Kaynar, yol için gerekli izinlerin alındığını ancak imkansızlıklar yüzünden bir türlü açılamadığını öğrenince hemen duruma el attı. Kendi iş makinelerini Dağbelen’e gönderen DP Başkan adayı, 1 km.lik yolu açtırma çalışmalarını başlattı. 4 günde yolu açtıran Halil İbrahim Kaynar, Dağbelen Köyü muhtarı Volkan Kara ile birlikte çalışmaların son gününde Dağbelen’e giderek yapılan yolu inceledi. Muhtar Kara 25 yıllık sorunu başkan seçilmeden çözen Kaynar’a teşekkür ederek; “Ulaşılması çok zor olan tarihi Girel Mezarlığı’nda dedelerimiz, akrabalarımız yatıyor. Biz yol için gereken tüm izinleri almıştık. Ama bir türlü yolu açtıramadık. Halil İbrahim Kaynar köyümüze geldiğinde bu sorunumuzu kendisine söyledik. Kaynar başkan olmadan sorunumuzu çözdü ve 2 gün sonra iş makinelerini gönderdi. Şimdi yolumuz açıldı. Kaynar’a Dağbelen Halkı olarak çok teşekkür ederiz” dedi.

ÇÖZÜLMEYECEK SORUN YOK

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar ise Dağbelen’in 25 yıllık sorununa çare olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyerek; “Dağbelen ata toprağımız. Bodrumumuz’un nadide bir yerleşim yeri. Sorunları çok. Dağbelen’e günde bir minibüs geliyor. Yol alt yapı sorunları büyük. Dağbelenlihemşehrilerim bana Girel Mezarlığı yolunu söyleyince bu yol için başkan olmaya gerek olmadığını derhal sorunlarını halledeceğimi söyledim. Bugün çalışmalarımızın sonuna gelindi. Bu sorunlar aslında çok kolaylıkla çözülecek sorunlar. Ama işte ilgilenmek gerekiyor. Biz çok daha büyük sorunların üstesinden geleceğiz. Bizim Bodrum Belediye başkanlığımızda Bodrum’da hiç sorun kalmayacak. Bodrum’un çözülemeyecek sorunu yok” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu