GündemManşetSiyaset

KAYNAR:”BODRUM’DA BİR İLÇE DAHA NEDEN OLMASIN”

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediyeler kapanmadan önce bazı belde Belediye başkanları olarak yarımadanın kuzeyinde bir ilçe talepleri olduğunu, bu talebin Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde hala mevcut olduğunu belirterek; “Neden Bodrum’da bir ilçe daha olmasın” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Gündoğan otogar içinde bulunan seçim ofisini hizmete açtı. Açılış törenine DP belediye meclis üyesi adayları ve 300’e yakın Gündoğanlı katıldı. Festival havasında gerçekleşen açılışta Kaynar oldukça dikkat çekici bir söylemde bulundu. 2014’te belediyeler kapanmadan önce bazı belde belediye başkanlarıyla hükümete ilçe olma talebinde bulunduklarını söyleyen Halil İbrahim Kaynar; “Bu talebimiz halen Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde mevcut. Bodrum Yarımadası çok geniş bir coğrafya. Çoğu ilden bile geniş. Bu kadar geniş bir coğrafyada bir de üstüne belediyeler kapanınca hizmet götürmede sıkıntı yaşandı, yaşanmaya devam ediyor. Bodrum Yarımadası’nda pekala bir ilçe daha olabilir. Turgutreis, Yalıkavak, Gündoğan, Mumcular potansiyeli çok büyük mahalleler. Doğru bir merkez tayini ile kurulacak yeni bir ilçede kaymakam, vergi dairesi, kolluk kuvvetleri, hükümet konağı olacak. Böylece Bodrum Yarımadası’na çok daha fazla hizmet gelecek. Bodrum’da bir ilçe daha neden olmasın” dedi.

Gündoğan’ın sorunlarını çok yakınen bildiğini belirten Halil İbrahim Kaynar; “Buraları benim toprağım. Çocukluğumda, gençliğimde arkadaşlarımla buluştuğum yer. Hepiniz beni iyi tanırsınız. Göltürkbükü’nde özellikle alt yapıda yaptıklarımı çok iyi bilirsiniz. Ekibimizle birlikte başta alt yapı olmak üzere Gündoğan’da da tarih yazacağız. Bizlere güvenin. Gündoğan tıpkı Bodrum gibi hizmetin en iyisini hak ediyor. Çok kısa bir süre içinde sorunlarınızın büyük bölümünü çözeceğime söz veriyorum” dedi.

Açılış töreninden sonra DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim kaynar ve belediye meclis üyesi adayları Gündoğan pazarını ve esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla bol bol sohbet etti. Gündoğan Balıkçı barınağını da ziyaret eden Kaynar’a Gündoğanlılar büyük ilgi gösterdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu