GündemManşetSiyaset

ARAS: “BODRUM’DA HALK PLAJI OLMAYAN MAHALLE KALMAYACAK”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Güvercinlik’ten başlayıp, Turgutreis’te bitirdiği bir günlük seçim maratonunda esnafların ve vatandaşların sorunlarını tek tek not etti, “Sizin de desteğinizle göreve geldiğimiz gün, bütün bu sorunların çözümü için düğmeye basıyoruz” dedi. Turizm sezonunun yaklaştığını söyleyen Aras, “İşe önce evimizi temizlemekle başlayacağız. Daha sonra adım adım çağdaş belediyecilik hizmetlerini ayağınıza kadar getireceğiz” diye konuştu. Ahmet Aras, Bodrum’da halk plajları ve belediye tesisleri oluşturacaklarını, mevcutların ise Bodrum halkına yakışır bir hizmet standardına kavuşturulacağını söyledi.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras’ın ilk durağı Güvercinlik oldu. CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ile belediye meclis üyesi adayların da katıldığı Güvercinlik ziyaretinde esnafın ve vatandaşların su konusunda yaşadığı sorunları dinleyen Aras, özellikle kış aylarında sık sık patlayan su isale hatlarıyla ilgili problemin bir an önce çözülmek zorunda olduğunu kaydetti. Aras, Güvercinlik’teki tekne sahipleri ve balıkçılarla dertleşti, pazaryerini dolaştı.

HALK PLAJI OLMAYAN MAHALLE KALMAYACAK

CHP Adayı Ahmet Aras buradan Torba Mahallesi’ne geçti. İlk olarak Torba Muhtarı Suat Kaya’yı ziyaret eden Aras, Torba’daki belediye faaliyetleri hakkında bilgi aldı, trafik ve sinyalizasyon konusunda yaşanan sıkıntıları dinleyerek “İhmale ve ertelemeye gelmeyecek konulara öncelik verilecek. Torba’dan Yalıkavak’a kadar yol yapımı zaten gündemimizde. Büyükşehir Belediyemizle konuyu görüştük. Sayın Başkan, mülkiyet sorunlarının da en kısa sürede çözüme ulaştırılacağını söyledi. Bodrum’da yaz aylarında yaşanan trafik keşmekeşine son vermeye kararlıyız” dedi.

Torba sahilindeki Bodrum Belediye kafeteryasını da dolaşan Aras, Bodrum’da her gelir grubundan vatandaş yaşadığının vurgulayarak, sosyal belediyecilik uygulamalarını Bodrum’un her köşesinde hayata geçireceklerini belirtti. Aras, “Bodrum’da halk plajı olmayan tek bir kıyı mahallemiz bile kalmayacak. Tüm belediye kafeteryaları, Bodrum’da yaşayan halkın beklentilerine uygun standarda getirilecek, Bodrum’un güzelliklerinden burada yaşayan herkes eşit faydalanacak” müjdesini verdi.

GİTTİĞİ HER MAHALLEDE SEVGİ VE COŞKU VAR

Gittiği her mahallede büyük bir coşkuyla karşılanan CHP Adayı Ahmet Aras, aynı gün Turgutreis Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Aras’ın ilk durağı Akçaalan oldu. Turgutreis’in altyapı sorunlarıyla boğuştuğunu söyleyen CHP Adayı Ahmet Aras, “Turgutreis almakta zorlandığı hizmetler açısından öncelikli mahallelerimden biri olacak. Her gün yüzümü göreceksiniz. Sizi bıktıracağım.” dedi.

Aras sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk önce kentimizi temizleyeceğiz. Turizm sezonuna hazırlanmamız gerekiyor. İki ayımız kaldı. Misafirlerimizi temiz bir çevrede ağırlamak istiyoruz. Daha sonra yavaş yavaş hizmet şeklini değiştireceğiz belediyenin. Bir ruhsat almak 6 ay sürüyor. Biz bunlara temel çözümler getireceğiz. Belediyede adam kayırmacılık olmayacak.  Belediyenin hizmet standartları olacak. Belediye personeli kapınızı çalacak, sizin sorunlarınızı ve beklentilerinizi dinleyecek. Çağdaş belediyecilik böyle yapılır. Bodrum Belediyesi’nde muhtar iletişim birimi kurulacak. Bodrum Belediyesi muhatap olacak her sorununuzla. Bizi ilgilendirmez, şu kuruma git cevabını kabul etmiyorum ben. Ardından, altyapı, arıtma, çevre rehabilitasyon çalışmaları başlayacak.

Bodrum Belediye Başkanı’nın büyük bir temsil kapasitesi var. Bodrum Belediye Başkanı sizlerin sorunlarını devletin her kademesine taşıyabilmeli. Çözüm neredeyse oraya gitmeli. Ben bunun sözünü veriyorum. Çözüm Cumhurbaşkanı’ndaysa, oraya gideceğim. Bodrum’un dağları, tepeleri talan edilirken ben susup oturmam, sizlerle beraber mücadele ederim.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu