GündemManşet

DENİZCİLER DERNEĞİ SEÇİME GİDERKEN…

Bodrum Denizciler Derneği 16 Mart’ta yapılacak genel kuruldaki seçimlerde yeni yönetim kurulu adaylarını basınla paylaştı.

151’i kadın olan, ikibinin üzerinde üyesi ile, 16 Mart’ta genel kurulunu yapacak olan Bodrum Denizciler Derneği’nin onbir kişilik yeni yönetim kurulu adaylarının tanıtım toplantısının açılışını, usta gemici deniz emekçisi kadın aday  Filis Özakay yaptı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeni ile, Başkan Mustafa Demiröz’ün yerine oturarak açılışı yapan  Özakay, kendisine verilen görevi ekibine duyduğu güvenle birlikte yerine getireceğini ifade etti.

Bodrum’un deniz turizmi sektöründe en etkili ve işlevsel sivil toplum kuruluşu olan  Denizciler Derneği, yapılacak seçimlere ” viya böle” adlı bir ekiple giriyor.  “Viya böle” denizcilik terimi olarak “gemi rotasının ya da pruvasının istenilen yere geldiğinde değişmeden, o şekilde gidilmesi için dümenciye verilen komut” anlamına geliyor.Derneğin üç dönemdir başkanlığını yapan Mustafa Demiröz,   “hani bir terim vardır, koltuk sevdalısı, koltuğa yapıştı derler ” diyerek özetle şu açıklamalarda bulundu:

“İçinde bulunduğumuz şu kritik dönemde, yani yarımadamızın koylarının, kıyılarının ve Gökova’nın katledilmesi ve ve  ranta heba edilmesi gibi kritik süreçte en ufak bir zafiyete tahammülümüz olamaz. Bu anlayış çerçevesinde hareket edecek bir ekiple yola devam etme kararı aldık. Dernekçilik tamamen gönüllülük ve fedakarlık işidir. Bu görevi yürüten ve talip olanların, kendi çıkarları ve menfaatleri yoktur. En azından bizim öyle olmadı, bundan sonra da olmayacak. Herkes daha iyi hizmet için yarışa girebilir. Ama izlediğimiz kadarı ile, içinde bulunduğumuz kritik süreci yönetmek, hukuksal ve her türlü mücadeleyi vermek çok önem arz ediyor. Bu da tecrübe, deneyim ve kurumsal hafızayı gerektirir. O nedenle, yılların birikimi tecrübelerini yeni kuşaklara aktaracak deneyimli arkadaşlarımızla gençlerin dinamizmini bir araya getirmeye çalıştık. Ve makul bir süre içinde, bundan sonra görev alacak arkadaşlara görevimi devretmek üzere yola çıktık. Yönetim kuruluna aday olan tüm arkadaşlarım zaten birbirinden kıymetli ve kabiliyetli, beceri sahibidirler. O bakımdan, hafızamızı onlara aktarıp, sonraki süreci onlara aktaracağız.

Denizlerimiz ve koylarımızın kirlilikten kurtulması, doğal yapısının korunması, su kalitesinin yükselmesi için diğer çevre örgütleriyle birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Ayrıca denizcilerin eğitimini önemsiyoruz. Denizcilik Fakültesi değil ama, uzmanlık içeren bir yatçılık fakültesi ve buna bağlı bölümlerin açılması için gerekli girişimlerde bulunacak, şu an eğitime devam eden Denizcilik Yüksek Okuluna sahip çıkacağız.” dedi.

VİYA BÖLE GRUBU – DENİZCİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ADAYLARI LİSTESİ

Mustafa Demiröz: İTÜ Denizcilik Fak. Gemi Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği mezunu, Bodrum Denizciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Denizcilik Federasyonu Başkan yardımcısı

Filis Özakay: Turizmci, İşveren, Usta Gemici

Arif Yılmaz: Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Mezunu, Sınırlı Vardiya Zabiti, Su Sporları İşletmecisi

Haslet Sever: 9 Eylül Üniversitesi Yüksek Lisans mezunu, Yat Kaptanı, Profesyonel Yatçılar Derneği ( PROYAD ) kurucu üyesi

Serhat Kozinoğlu: Muğla Su Ürünleri Kooperatifleri (Sür-koop)Bölge Birlik Başkanı

Halil Özyanık: Yalova Üniversitesi Yat İşletme ve Yönetimi mezunu, Yat Kaptanı

Sonay Çınar: Yalova Üniversitesi Yat İşletme ve Yönetimi mezunu, Yat Kaptanı, Profesyonel Yatçılar Derneği ( PROYAD ) kurucu üyesi

Gürsel Özaydın: Uludağ Üniversitesi Turizm Otelcilik Mezunu, Yakınyol Vardiya Zabiti

Mehmet Güzel: Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm İşletme Fakültesi mezunu, Yat Kaptanı, Profesyonel Yaçılar Derneği ( PROYAD ) kurucu üyesi

Çağdaş Acar: Bodrum Anadolu Meslek Lisesi Deniz Turizmi mezunu, Yat Kaptanı

Mustafa Özkeskin: İlkokul Mezunu, Tırhandil Tekne İmalatçısı, Hacı Tersanesi Sahibi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu