GündemKültür SanatManşet

BAKAN PAKDEMİRLİ’YE MİLAS HALISI ARMAĞAN EDİLDİ

Milas Güney Ege 10. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı ziyaret eden T.C. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, fuar ziyaretinin ardından Milas Ticaret ve Sanayi Odasını da ziyaret etti. Muğla Valisi Esengül Civelek, Ak Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Nil Hıdır, Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, İl Başkanı Kadem Mete ve partililerle birlikte MİTSO’yu ziyaret eden T.C. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer tarafından bir Milas halısı ile üzerinde “Arkeolojide 100 yılın buluşu” olarak nitelendirilen Milas’taki Hekatomnos Lahitinin görüntüsü bulunan bir anı tabağı armağan edildi.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, bir süre önce Milas halılarının coğrafi işaretini devraldıklarını belirterek yörede dokunmakta olan halıların coğrafi işaret standartlarına uygun şekilde dokunması için kurs açıldığını anlattı. MİTSO, Milas Meslek Yüksekokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde halıcı köylerde açılan kurslarda dokunan el halıları içinde “001” numara ile tescillenen Milas el halısını Bakan Pakdemirli’ye armağan eden Reşit Özer, köylerde açılan kurslarda dokunan halıların da MİTSO’nun aracılığıyla satılacağını söyledi. Kendisinin de bir zeytinyağı üreticisi olduğunu belirten Bakan Pakdemirli’ye coğrafi işaretli Milas zeytinyağlarından da armağan eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas zeytinyağına AB’den coğrafi işaret almak amacıyla başvurada bulunduklarını ve işlemlerin devam ettiğini anlattı.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, T.C. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye bir de Milas’ın ve oda üyelerinin dileklerini içeren bir dosya sundu. Dosyayı inceleyen Bakan Pakdemirli, dile getirilen konularla ilgilenileceğini bildirdi. Bakan Pakdemirli, MİTSO yönetiminin gösterdiği ilgiye teşekkür ederek “Bizi çok iyi ağırladınız. Size teşekkür ederim” dedi. Bakan Pakdemirli daha sonra MİTSO yönetim kurulu üyeleriyle bir anı fotoğrafı çektirdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu