GündemManşetSiyaset

MEHMET TOSUN’A KONACIK’TA SEVGİ SELİ

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Konacık Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Eski Konacık Kafe’de vatandaşlarla bir araya gelen Mehmet Tosun meşaleler ve “Konacık seninle gurur duyuyor”  tezahüratlarıyla  karşılandı. Sevgi seli içerisinde kafeye giren Tosun, içeriye dolduran 7’den 70’e vatandaşlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Mehmet Tosun, “Başlatmış olduğumuz bir mücadeleyi, birlikte yaşadığım, birlikte hizmet etmekten gurur duyduğum Konacık’taki vatandaşlarımıza güvenerek bu yola çıktım” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“5 Yıl içerisinde yine 2004 yılındaki Konacık manzarasına gittiğimizin farkındayım. Sahipsiz kaldığınızın farkındayım. Hizmet noktasında birçok eksiklerinizin olduğunun farkındayım. Sadece ve sadece seçilmiş muhtarlarımızın eline kaldınız. O muhtarlarımızda ne yapsın? Bodrum Belediyesine gidiyorlar diyorlar ki Muğla Büyükşehir Belediyesi bakıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesine gidiyorlar Bodrum Belediyesi bakıyor diyorlar ve siz 5 yıldan bu yana benim güzel hemşehrilerim, Konacıklı vatandaşlarımız olarak iki belediye arasında gidip geldiniz. Olan Bodrumumuza oldu, Konacığımıza oldu. Bugün, 2014’de sizlerle beraber diktiğimiz şu anayol güzargahındaki ağaçların altında bugün çocuklarımız yürüyor. Biz bunu beraber başardık. Ben bugün Mehmet Tosun olarak Bodrum siyasetinde ismimden söz ettiriyorsam, ülke siyasetinde ismimden söz ettiriyorsam, İYİ Parti’mizin kurulduğu günden itibaren yönetim kadrosunda yer alabiliyorsam, köşe yazarları, ulusal kanallar Mehmet Tosun’dan söz ediyorsa bu hikâye de başta siz Konacıklıların emekleri ve destekleri vardır. Ben sizin evladınızım, sizden birisiyim. Bizim arkamızda İstanbul sermayesi yok, bizim arkamızda holdingler yok, biz partimizin oyuna da güvenmiyoruz, biz yüreği kocaman gönlünden sevgi geçen Bodrum halkına güveniyoruz. Bodrum halkıyla siz değerli Konacıklılarla yaptığımız gönül ittifakına güvenerek yolumuza devam ediyoruz. Yeni ve İYİ bir partide siyaset yapıyoruz. Bizim genel başkanımızda bir kadın genel başkan, sizden birisi, aynı sizin samimiyetinizde. Bunun için onun açmış olduğu siyasi mücadelede artık adaylığımızda kesinleşti ve bundan sonra durmak yok her gün sıkmadığımız el kalmayacak, gitmediğimiz sokak kalmayacak, birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız ve nerede buluşacağız? 31 Mart akşamı Bodrum Belediyesinde buluşacağız.”

Tosun: “Bizim Yaptığımız Hizmetler Konacık’ı Bu Günlere Getirdi”

Mehmet Tosun, 2004-20014 yıllarında yapmış oldukları hizmetlerin hala Konacık halkını mutlu ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Bugün hala 2004-2014 yılları arasında yapmış olduğumuz hizmetler sayesinde Konacık Mahallemiz ve mahallemizdeki siz güzel insanlar mutlu yaşamaya devam ediyorsunuz. Biz Yarımadayı gezmeye devam ediyoruz. Bugün İslamhaneleri’nin aşağı mahallesinde, Akyarlar’da, Yakaköy’ün Türkmen Mahallesinde ve Bodrum’un değişik noktalarında aynen 2004’deki Konacık’taki gibi atık sular sokaklardan akıyor ve çocuklarımız buralarda oynuyor. Biz bu problemlerimizi 2004 ve 2009 yılları arasında çözdük ve tarihin sayfalarında bıraktık. Konacığımızın altyapısı güçlü, sokak aydınlatmalarımızın tamamını neredeyse yer altına aldık. Yollarımız 5 yıl boyunca bakılmamasına rağmen hala Bodrum’un en güzel yolları. Çocuk parklarımız sahipsiz, benim mahallemde de aynı. Neredeyse 5 yıldır bakım ve onarımları yapılmadığı gibi spor aletlerini de birer ikişer kaybetmiş durumdayız. Şimdi 31 Martta tekrar göreve geldiğimizde yine buraları aynı şekilde donatacağız ve siz kadınlarımız, çocuklarımız  yine buralarda sporlarınızı yapacaksınız. Okullarımızda 20014-2014 yıllarında olduğu gibi daha çok sahip çıkacağız. Pedasa Antik Kent evet ören yeri oldu ama şu an da ziyarete kapandı. Maalesef Konacıklı vatandaşlarımız Pedasa’ya gidip temiz hava alamıyor. İnşallah Pedasa’yı yine halkımızla buluşturacağız. Geçmiş dönemde yapamadığımız bir mesire alanını Konacık Mahallemize kazandıracağız. Bir mezarlığa ihtiyacımız var, zaman zaman muhtarlarımızda söylüyor, inşallah göreve geldiğimizde onu da yapacağız. Aile Sağlığı merkezimizi zaman zaman ziyaret ediyorum orada bir sıkıntı yok, sağlıklı çalışıyor, doktorlarımız orada hizmet veriyor. Değerli hemşehrililerim, saygıdeğer Konacıklılar ben sizleri seviyorum, sizler sayesinde bugün Bodrum siyasetinde varım. Bizi bu noktaya sizlerin teveccühü ve destekleri getirdi. Bugünden sonrada şahsımı ve ekibimi Bodrum Belediyesine taşımak öncelikli siz değerli Konacıklıların görevi. Var mısınız bizleri bu göreve getirip yeniden başarmaya?”

Mehmet Tosun: “Siz Neyi Talep Ediyorsanız Onu Yapacağız”

Mehmet Tosun öncelikle halkın talep ve istekleri doğrultusunda hareket edeceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Geçmiş dönemde açtığımız hatta seçimlerden önce açtığımız bir kapalı pazar yerimiz vardı. Ne hikmetse seçimden sonra kapandı bir daha açılmadı. Ne yapacağız? Göreve geldiğimiz ilk iki ay içerisinde o pazar yerini siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine açacağız. Pazarcılarımızda pazar tezgahlarını orada kuracak. Yukarıda Çırkan Mahallemizde başlayan bir pazar yerimiz var. Muhtarlarımızın ve Bodrum Belediyemizin gayretleri sayesinde. Orayı da yeniden projelendireceğiz, sizlerin talepleri doğrultusunda yarı açık pazar yeri yapacağız ve bugün olduğu gibi daha iyi şartlar orada pazar alışverişimizi yapacağız. Bir de siz neyi talep ediyorsanız onu yapacağız.”

Sokak Hayvanları Sorunu Çözülecek

Tosun, sokak hayvanları konusunda geniş çaplı bir projelerinin olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Bodrum Yarımadamızda Konacık başta olmak üzere sokak hayvanlarımız başlı başına bir problem. Bu konuda da projemiz hazır, göreve geldiğimizde Bodrum Belediyesi sokak hayvanları rehabilitasyon bakım ve kayıt merkezi isimli uzun vadeli bir projeyi hayata geçireceğiz. Bir taraftan Bodrum’a gelen 7-8 ay tatil yapan vatandaşlarımızın evcil hayvanlarını kayıt edeceğiz, bir taraftan da Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımızın evcil hayvanlarını kayıt altına alacağız. Sahiplendirme odaklı, kısırlaştırma odaklı bu projeyi hayata geçirerek büyük ihtimalle sokaklarda kayıtsız hayvan kalmayacak. “

Yaban Domuzları Şehre İniyor

Çok basit işlerin bile Bodrum’da ilerlemediğini belirten Mehmet Tosun sözlerini şöyle tamamladı;

“Şu anda yaban domuzları şehir merkezine iniyor, bunu bile yönetemediler. Ne yapırduk bizim zamanımızda? Zabıta ekiplerimiz, itfaiye ekiplerimiz bu hayvanların doğal yaşam alanlarına yiyecek ve su bırakıyordu, hayvanlar orada yaşıyordu. Şu anda şehir içerisinde benimde yaşadığım mahallede yaban domuzları sürüyle geziyor. Biz Bodrum olarak bunu bile düzenleyememiş durumdayız. Anayoldaki çimlerimiz kurumuş durumda. Sokak lambalarımızın biri yanıyor biri yanmıyor. Trafik işaretleme levhalarımızın yerinden söküleli 6 ay olmuş yerine takılmamış, Kaldırım bordürleri sökülmüş, 6 ay olmuş yerine takılmamış. Bunun adı sahipsizlik, bunun adı ilgisizlik. Bizim yönetimimizdeki Bodrum Belediyesi hayata dair, yaşama dair ne varsa müdahale edecek, gerekli müdahaleleri zamanında yapacak.”

Mehmet Tosun konuşmasının ardından yine vatandaşların sevgi gösterileri arasında bölgeden ayrılırken, “Efsane başkan Tosun başkan” sloganlarıyla uğurlandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu