GündemManşetSiyaset

BAŞKAN KOCADON DP’DEN ADAY OLACAK İDDİASI…

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un, CHP’den istifa ederek DP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Başkan Kocadon’un adaylığı ile birlikte Muğla’daki seçim yarışının da ilginç bir hal alması bekleniyor. Millet İttifakı’nın diğer ortağı İYİ Parti’nin Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da Muğla adaylarının belirlenme sürecini eleştirip partisinden istifa etmiş, Muğla’dan bağımsız aday olduğunu açıklamıştı. CHP’nin yeniden aday göstermediği Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise teşkilatı ile birlikte partisinden istifa edip DSP’ye geçmiş ve Marmaris için aday olmuştu. 

Şimdi ise gözler Kocadon’a çevrildi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon konuyla ilgili kendisine ulaşan gazetecilere “Şu anda verilmiş bir kararım yok ama adaylık başvurusu için de siyasette uzun sayılacak bir süre var” derken, Kent Haber’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre Kocadon ekibi ilçelerdeki seçim ofislerinin organizasyonuna ise başlamış durumda. Önceki gün Marmaris’te Behçet Saatcı ve Ali Acar ile bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptığı öğrenilen Kocadon’un, büyükşehir adaylığı konusundaki şahsi kararının netleştiği ancak adaylık açıklamasından önce ailesinin de onayını alacağı öğrenildi. 

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise konuyla ilgili “Kocadon arkadaşımızdır. Kendisiyle görüşüyoruz, görüşmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. 

Kaynak: Kenttv

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu