ÇevreGündemManşet

NERGİSCİ SENNUR ABLA…

Bodrum ilçesinde açan yaban nergisleri hemen tarlanın yanındaki yol kenarında satışa sunuluyor. 

Ortakent Mahallesinde bulunan bir kaç tarlada her yıl Ocak ve Şubat aylarında çıkan yaban nergisleri, tarla sahiplerinin geçim kaynağı oldu. Bahçelerinde yetişen mandalinalarla birlikte yol kenarında kurduğu stantta komşularının topladığı yaban nergislerini satan Sennur Öner, ” Şurada kalan bir kaç tarlamızda son yağmurlarla birlikte su dolmasına rağmen yaban nergisleri yetişti. Bunları insanlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Komşumuzun kirası çıksın, ev ekonomisine katkısı olsun diye çalışıyoruz. Yağmur sularından dolan tarlalara girmekte zor şu an ama komşumuz topluyor biz satıyoruz. Ayrıca buradaki standımızdan elde ettiğimiz gelirle burada yaşayan sokak hayvanlarına da bakmaya çalışıyoruz” dedi.

Yaban nergislerinin buketini 2.5 TL’den, mandalinayı da 2 TL’den sattığı belirten Sennur Ören, bu doğal güzelliği herkesin görüp kokusunu içine çekmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu