EkonomiGündemManşet

YÜKSEK FATURALAR İÇİN 5 BİN İMZA…

Elektrik faturalarında düzenleme yapılmasını isteyen bir vatandaş, Bodrum’da topladığı 5 bin imzayı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na gönderdi. 

Yüksek gelen elektrik faturaları vatandaşın tepkisini çekmeye devam ediyor. Turgutreis Mahallesi esnaflarından İsa Deliaslan adlı vatandaş da faturalarda düzenleme yapılması için imza toplamaya başladı. Deliaslan, yaklaşık bir hafta içerisinde 5 bin imza topladı. 

Geçen hafta evine ve işyerine gelen elektrik faturalarını bir metre boyunda afiş yaptırıp elektrik dağıtım şirketinin binası ile mahallenin çeşitli noktalarına asan Deliaslan’ın başlattığı imza kampanyası, büyük destek gördü. “Yasal Soygun’a Dur” başlıklı imza kampanyası kısa zamanda 5 bin imza sayısına ulaştı. Kampanyanın ardından toplanan imzalı dilekçeler, Turgutreis PTT kanalıyla, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na gönderildi. 

Turgutreis PTT binası önünde bir açıklama yapan İsa Deliaslan, şunları dile getirdi: 

“Bireysel olarak başlattığım protesto, halk tarafından benimsendi. Amacım kesinlikle provokatif, sansasyonel bir eylem değildir. Yaşadığımız yerde, ülke genelinde olduğu gibi elektrik faturaları ev kirasını geçer hale gelince, rahatsızlığımı hukuki çerçeveler dahilinde dile getirip, vatandaşın aleyhine olan maddelerin gözden geçirilip iyileştirmesi için bu imza kampanyasını düzenledim. Bugün itibariyle imzalar, ilgili adrese ulaştırılmak üzere yola çıktı. Ayrıca, sosyal medya üzerinden bana ulaşan Kuşadası ve Gümüşlük’teki bazı vatandaşların da benzer kampanya düzenleme çalışması içinde yer almasını öğrenmem de, çok sevindirici. Resmi Gazete’de yayınlanan 30 Mayıs 2018 tarihli “Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği” 58. maddesi uyarınca, Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Vatandaşların çoğu, itiraz haklarının olmadığını sanıyor. Şunu söyleyeceğim son olarak, hiçbir kanun maddesi vatandaşın anayasal hak arama özgürlüğünün önüne geçemez” dedi. 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu