GündemManşetSpor

BAYAN KARATECİLERİMİZ LİGE HIZLI BAŞLADI

Türkiye’nin uluslararası alanda en fazla madalya kazanan spor branşlarından olan karate branşının alt yapısını oluşturmak ilerideki yılarda burada yetişen sporcuların milli takımlarda ülkemizi temsil etmesinin sağlanması amacıyla kurulan Ege Karate Ligi ilk karşılaşmaları başladı.

Manisa’nın Salihli ilçesinde 16 ilden 46 spor kulübü ve 760 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Ege Karate Liginin ilk ayağında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate takımı sporcuları İlayda Çakmak ve Elif Kaya başarılı olarak, karate liginin favorileri arasında yer aldıklarının olduğunun sinyallerini verdiler.

Ümit bayanlar 54 kilogramda yarışan İlayda Çakmak tüm rakiplerini yenerek bu yıl ilk defa oluşturulan Ege Karate Ligi ilk ayağının şampiyonu oldu. Genç bayanlar + 59 kilogramda yarışan Elif Kaya ise tüm rakiplerini yenerek çıktığı final müsabakasında yenilerek ikinci oldu. Yıldızlar 35 kilogramda yarışan Ceren Su Demir ise yaptığı başarılı müsabakalarla göz doldurarak bu ligin önemli sporcuları arasında olduğunu ispatlamış oldu. Başarılı takımın antrenörü Fatih Uzunlulu ise ‘’İlk ayağına üç sporcu ile katıldığımız Ege Karate Liginde başarılı sonuçlar aldık ,hedefimiz 2019 yılında da her yıl olduğu gibi dünya çapında milli takımımıza sporcular yetiştirmeye devam etmek olacaktır ‘’dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu