AsayişGündemManşet

9 ŞÜPHELİ ADLİYEDE…

Bodrum’da geçtiğimiz günlerde yakalanan 111 kaçak göçmen olayı ile ilgili olarak biri görevli Uzman Jandarma Çavuş olmak üzere toplam 9 kişi yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde Gümüşlük Mahallesinden balıkçı teknesi ile denize açılan kaçak göçmenler bölgede yakın zamanda faaliyete giren Bodrum Deniz Güvenlik Gözetleme ve Radar İstasyonu tarafından fark edilmiş ve bölgeye sevk edilen Sahil Güvenlik Botları tarafından aralarında Somali, Suriye, Filistin, Mısır, Yemen ve Irak uyruklu 11            1 kaçak göçmen yakalanmıştı.

Olayla ilgili olarak Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince başlatılan soruşturma kapsamında tekne kaptanı Filistinli bir kişi ile birlikte 9 kişi gözaltına alındı. Jandarma ekiplerinin, alınan ifadeler ve cep telefonu kayıtlarından tespit ettikleri şüpheli şahıslar arasında Gümüşlük Jandarma Karakol Komutanlığında görevli bir uzman jandarma da yer alıyor. Yakalanan şüpheliler arasında birde yabancı uyruklu kadın bulunuyor. Operasyonlar sırasında ayrıca 14 yaşında suça sürüklenen bir çocukta gözlem altına alındı.

Gözaltı işlemleri tamamlanan şüpheliler göçmen kaçakçılığı yapmak suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu