GündemManşetTurizm

2019 TURİZM BEKLENTİLERİ ARTIYOR…

2018’i rekorla kapatmaya hazırlanan turizm sektöründe 2019’un hazırlıkları çoktan başladı. Avrupa’daki turizm fuarlarına katılan firmalar, yoğun talep karşısında 2019’dan beklentilerini yükseltti. Artan dış talep sebebiyle konaklama kapasitesinin önemli bölümünün yabancı turiste ayrılacağı belirtildi.

Konu hakkında görüştüğümüz TÜRSAB Bodrum YTK Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Aslan şunları söyledi;

“Çok iyi bir 2018 yılı yaşadık yan iyi dediysem 2017’ye göre ve 2016’ya göre beklentilerimizin çok üstünde bir turizm yılı yaşadık. Türkiye genelinde biliyorsunuz 40 milyon turisti aşma gibi bir rakam var. Yurtdışından iyi bir talep var 2019 için, özellikle Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye büyük bir talep var. Dolayısıyla ben Bodrum için söyleyebilirim bunu şuanda Bodrum’da özellikle Avrupa ve İngiltere pazarından yüksek bir talep görüyor şuanda otellerimiz.

Tabi otellerimizin hazırlıkları da başladı. Tabi ki bu yurtdışından talep bu şekilde artınca yurt içindeki, yurt içine ayrılacak kapasiteyi de iyi ayarlamak lazım. Yani yurt içinden insanlarımızda tatil yapabilmeleri için yurtdışı-yurtiçi balansını iyi yapmak lazım. Konaklama tesisleri buna özellikle dikkat ediyordur diye tahmin ediyorum.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu