EkonomiGündemManşet

BODRUM DTO,, KATAR YAT FESTİVALİNE KATILDI

İMEAK Deniz Ticaret Odası  Bodrum Şubesi, Katar’da düzenlenen 8. Uluslararası Geleneksel Ahşap Yat Festivalinde boy gösterdi.

Festival boyunca yabancı yatırımcılarla önemli ikili görüşmelerde bulunan Deniz Ticaret Odası  Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“20 – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında  İMEAK Deniz Ticaret Odası  Bodrum Şubesi ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte organize ettiğimiz Katar 8. Uluslararası Geleneksel Ahşap Yat Festivali’nde hem ülkemizi hem de Yat İmalat ve Yat İşletmeciliği sektörlerimizi en iyi şekilde temsil ederek gerekli iletişimleri sağladığımız ve Oda olarak girişimlerde bulunduğumuzu bildirmekten mutluluk duyarız. Festivalde hem Bodrum’umuza hem de ahşap yatlarımıza gösterilen ilgi bizleri fazlasıyla memnun etti. Gerek büyükelçimiz Sn. Fikret ÖZER gerekse Katar üst düzey yöneticileri Enerji ve Endüstri Bakanı Sn. Mohammed Salah Al Sada ve Katar Bölgesi Genel Müdürü Sn. Dr. Khalid Bin İbrahim bizi fuardaki alanımızda ziyaret ederek bizleri burada gördüklerinden dolayı çok memnun olduklarını dile getirdiler. Doha Büyükelçimiz Sn. Fikret ÖZER’i makamında yaptığımız ziyaretimiz sırasında, Bodrum Deniz Ticaret Odası olarak 2019 sezonuna hazırlık sürecine başlamış olduğumuz şu dönemde ülkemizin hem deniz turizmi hem de tekne üretimi alanındaki tanınırlığını arttırmak suretiyle ülke ekonomisine katkı sağlamak için karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.  Deniz ve kara turizmiyle ilgili birçok turizm acentesi ile karşılıklı görüşmeler, toplantılar yapıldı ve bu çerçevede, Katar Ticaret Borsası ile Bodrum Deniz Ticaret Odası olarak ticaret yapmak için  gerekli girişimleri gerçekleştirdik. 2 ülke arasındaki görüşmeler sonucunda 2019 turizm sezonunda Katar’dan geçtiğimiz yıllara kıyasla önemli oranda artan sayıda misafir bekliyoruz.”

Dinç, Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mohammed Ahmed Twar Al-Kawari ile yapmış olduğu görüşme sonucunda da 2019 sezonu Deniz Turizmi adına güzel gelişmeler sağlandığını, önümüzdeki dönemlerde daha fazla işbirliği geliştirmek için  karşılık ziyaretlerin artarak devam edeceğini ifade etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu