ÇevreGündemManşet

18 METRELİK KUYUDAN ÇIKARDILAR…

AKUT Bodrum Ekibi kuyuya düşen 5 aylık yavru kediyi kurtardı.

Filiz Ferah (42) adlı bir şahsın duyduğu kedi sesini araştırması sonucunda, evinin yanındaki mandalina bahçesi içerisinde, atıl durumda bulunan kuyudan geldiğini öğrenmesi üzerine itfaiyeden yardım istedi. İtfaiye durumu AKUT Bodrum ekibine bildirdi. AKUT ekibi 5 gönüllüsü ile bölgeye ulaştı. Tripod yardımıyla ip sistemi kurularak, bir gönüllü yaklaşık 18 mt derinliğinde, 5 mt çapında, içerisinde su bulunmayan kuyuya indi. Hayvan yakalama kepçesi yardımıyla yakalanan 5 aylık yavru kedi yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucunda kurtarıldı.

Filiz Ferah ‘’ Duyarlı itfaiyemize ve özverili AKUT gönüllülerine çok teşekkür ederiz. Hemen geldiler kediyi kurtardılar. Kuyulara düşen hayvanlar için çok üzülüyoruz.  Bu kuyuya ikinci defa kedi düştü. Umarız tekrarı olmaz. Ancak buna seyirci kalmayacağız. Bu bir yetişkin insanda olabilirdi, bir çocuk da olabilirdi. Kuyuların üstlerinin kapanması için gerekirse kapı kapı dolaşıp imza toplayacağım.’’ Dedi.

Mahalle sakinlerinden Nuran Birışık’da (40) ‘’Bu kuyulara sık sık hayvanlar düşüyor. Çocuklarında düştüğünü biliyorum. Üzücü olayların yaşanmaması için Filiz arkadaşıma ne yapmak gerekiyorsa sonuna kadar destek olacağım’’ dedi

AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu’da konu ile ilgili olarak ‘’ Bu kuyudan çıkardığımız ikinci kedi. 3ay önce de kardeşini kurtarmıştık. Maalesef bölgemizde çok miktarda bu tür kuyulardan var. 10 yıldır bölgemizde bu kuyulardan 800 kğ lık hamile inekten tutun domuz, köpek, porsuk, tilki gibi 1 aylık yavru kediye kadar 80’in üzerinde hayvan kurtardık. Üstleri açık olan bu kuyular hayvanlar için olduğu kadar, yetişkinler ve çocuklar için de ciddi tehlike yaratıyor.  Konuyu Sayın Kaymakamımız ile paylaşacağız.  Ancak yöre halkının da konuya karşı duyarlı olup, önlemlerini almaya davet ediyoruz. Bunlar önlenebilir nedenler. Önlenebilir nedenlerden dolayı hiçbir canın zarar görmesini istemeyiz.’’ dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu