GündemManşetSiyaset

BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI YARIŞINA ARAS’TA KATILDI…

Genç, dinamik, aydın, Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı güçlü bir ekiple Bodrum’u yönetmeye talip olduğunu ifade eden Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı. Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Mehmet Kocadon da basın açıklamasına katılarak “Aras’a ve aday olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Bodrum’un sorunlarını ve çözüm yollarını çok iyi bildiğini ifade eden Ahmet Aras, “Bu sorunları çözecek genç, dinamik ve vizyon sahibi ekibe ve enerjiye sahibim. Bodrum’un doğasını, kültürünü tarihini çok iyi bilirim. Yaptığım görevler dolayısıyla ülke insanını da iyi tanırım. Bodrum’un dağlarını, tepelerini tanırız, mandalina, zeytin bahçelerini biliriz. Bu bahçelerde beton blokların değil, kayasının ağacının kuşunun börtü böceğinin, sokaklarında her dinden, diden, mezhepten insanın sokağında mutlu yaşadığı bir memleket hayal ediyorum. Hayal etmiyorum, biliyorum. Bunları 20 yıl öncesine kadar yaşıyorduk .Şimdi bu günlere hep birlikte çalışarak tekrar dönebiliriz. Doğayı vahşice katletmek yerine, doğayla ve insanla dost projelere destek vererek Bodrum’u bu şekilde büyütebiliriz. Bu nedenle Bodrum Belediye Başkanlığına aday adayıyım” diye konuştu.

Bodrum için projelerini tek tek sıralayan Aras, Bodrum’un şehir dokusunu, estetiğini ve kimliğini oluşturma görevini ise Bodrum’un kadınlarına emanet edeceklerini söyledi.

Konuşmasına, kısa bir özgeçmişle başlayan Ahmet Aras, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Ben Ahmet Aras. Bodrum’lu, elli yıllık esnaf, muhtar Şevket ARAS ve Ayşe ARAS’ın oğluyum. 1970 yılında Bodrum’da doğdum, 48 yaşındayım. İlk ve ortaokulu Bodrum’da okudum.   Askeri lise ve Kara Harp Okulu öğrenimimle birlikte Gazi Mustafa Kemalin ordusunda 30 yıl şerefle görev  yaparak 5 yıl önce yarbay rütbesiyle emekli oldum. Bu süre zarfında Türkiye’nin dört bir köşesinde, Bodrum’da ve yurtdışında vatanıma hizmet ettim. Bu yüzden karşılık beklemeden yapılan kamu hizmetinin kutsallığını iyi bilirim. Bugün de Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin temel taşı Cumhuriyet Halk Partimizin genç bir üyesi olarak aydın, dinamik ve güçlü bir ekiple aynı şevk ve heyecanla  Bodrum’u yönetmeye talibim.”

KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK

Bodrum’un kaybedecek zamanı kalmadığını söyleyen Aras, Bodrum’un sorunlarını, ihtiyaçlarını, beklentilerini bildiğini ve bunlar doğrultusunda ekibiyle birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirterek projelerini anlattı. Aras, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Türkiye’nin ve dünyanın gözbebeği Bodrum’un her alanda hak ettiği  noktaya gelmesi hepimizin en büyük arzusu. Bu hedefe ulaşabilmek için akılcı, somut, dinamik ve iyi planlanmış bir yol haritası ile çok çalışarak ilerlemeliyiz. Kaybedecek zamanımız yok.

Kamuda yıllardır kazandığım tecrübe, bilgi birikimi; Bodrum’da üyesi olduğum  Ticaret Odası, Esnaf Odası, Bodrum Otelciler Derneği, OYDER gibi sivil toplum örgütlerinde aldığım görevler ve gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde Bodrum’un sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyorum ve en önemlisi bunları çözecek irade ve ekibe sahibim.

Bodrum’un doğasını, tarihini, kültürünü, dokusunu bilirim, ülke insanını iyi tanırım. Dağlarında, tepelerinde, zeytin-mandalina bahçelerinde  beton blokların değil, kayasının, ağacının, kuşunun, börtü böceğinin; sokaklarında her ırktan, renkten, dilden, dinden, mezhepten insanının; kadınının erkeğinin, çoluğunun çocuğunun gencinin yaşlısının; kedisinin köpeğinin; denizde balığının ahtapotunun mutlu yaşadığı bir memleket hayal ediyorum. Aslında hayal etmiyorum biliyorum, yaşadım. Bodrum böyleydi ve o günlere hep birlikte dönebiliriz. Vahşice katletmek yerine, doğayla, çevreyle ve  insanla dost projelerle büyüyebiliriz.

TURİZM İÇİN

Bodrum çok önemli bir turizm kenti, birçoğumuz ekmeğimizi aşımızı bu sektörden kazanıyoruz.  Turizm   ekonomisini geliştirmek ve yaşanabilir bir kent yaratmak için öncelikle merkezden başlayarak tüm mahallelerimizdeki eski kent (old town) dokusunu ortaya çıkaracağız.  Yeldeğirmenlerimiz, sarnıçlarımız, kule ve musandıralı evlerimizin restarasyonu için mülk sahiplariyle kısa vadeli projeler üreteceğiz. Kalemizin en kısa zamanda ziyarete açılması için Kültür ve Turizm Bakanımızla bizzat görüşeceğim.

Bodrum’u mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak ele alarak kanalizasyon, elektrik, su, yol, kaldırım, aydınlatma, bisiklet yolu gibi altyapı eksiklerini tamamlamak için öncelikle Büyükşehir Belediyemiz ve ilgili tüm kurum kuruluşlarla işbirliği yaparak çalışmalara hemen başlayacağız. En acil gündemimiz bu olacak.

Daha sonra tanıtım atağına başlayacağız. Dünyanın değişen şartlarıyla uyumlu, sosyal ve dijital medya ve teknolojinin doğru ve etkin kullanıldığı kısa orta ve uzun vadeli hedefleri olan topyekün bir tanıtım projesinin hayata geçirilmesi için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu planlar devreye sokulacak ve   turizme çok hızlı bir ivme kazandıracağız.

Bu planlamanın bir parçası olarak ulusal ve uluslararası organizasyonları Bodrum’a çekip, aynı zamanda iyi planlanmış bir takvim çerçevesinde kendi festival ve organizasyonlarımızı yaratarak yerli ve yabancı turistlerin Bodrum’a  yaz kış gelmelerini sağlayacağız.

BODRUM KENT KİMLİĞİNİ KADINLARA EMANET EDECEĞİZ

Bodrum’un kadınları Bodrum’un en büyük servetidir. Onların her alandaki  karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını istiyoruz. Bodrum’un estetiğini, şehir dokusunu ve kimliğini oluşturma görevini Bodrum’un kadınlarına emanet edeceğiz.

Bodrum’un en önemli sorunlarından biri yetişmiş kalifiye eleman ihyacıdır. İşletmelerimizin kalifiye elemana ulaşabilmesi için başta Muğla Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı  olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla geliştirilecek projelerle nitelikli iş gücünü Bodrum’a çekeceğiz.

Bu çerçevede Muğla Üniversitesi Turizm Fakültesinin Bodrum’da açılması için çalışmalara başladık. Bodrum’daki tüm kamu kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden destek olmalarını rica ediyorum.

Bodrumspor!! Halkımızın desteği, Belediye Başkanımızın özverisi  ve gençlerimizin yönetiminde gururumuz oldu ve hedeflerine ulaşmakta kararlı. Sonuna kadar destekliyoruz. Altyapısını güçlendirerek kimseye muhtaç ve yük olmadan akıcı gelirlere sahip olabilmesi için projeler üreteceğiz.

Bodrum’un gençlerini yelken , sörf, tenis , yüzme , basketbol , hentbol gibi spor dallarına da teşvik ederek bu spor dallarının da mevcut alt yapılarını güçlendirip Bodrum’a gurur duyacağımız yeni milli sporcular kazandıracağız.

Bunun doğal bir sonucu olarak çok kısa sürede spor turizminin Bodrum ekonomisinde katma değer olarak yer almasını sağlayacağız.

Bodrum’luları yıllardır rahatsız eden çöplük, trafik ve atık su arıtma tesisi  gibi  sorunları    Büyükşehir Belediyemize taşıyarak, işbirliğiyle çözüme kavuşturmak üzere göreve geldiğimiz  ilk gün yola çıkacağız.

Bodrum ekonomisinin turizm dışında çok önemli ihracat ve kazanç kaynağı olan   tekne imalat sektörünün sorunlarının çözülmesi için her alanda aktif ve somut çalışmalar yapacağız.

Milyon dolarlık gulet ve tirandillerin  üretildiği tersaneler bölgesini ulaşımından altyapısına kadar rehabilite edilerek hem çalışanlar hem de alıcılar için cazip hale getireceğiz. Bir çok mega marinaya sahip olan Bodrum’da sürdürülebilir uluslararası bir Boat Show organizasyonu başlatacağız.

Bodrum’da birlikte yapmamız gereken çok iş, ulaşmamız gereken çok fazla hedef var. Hep ifade ettiğim gibi genç, dinamik bir ekip ve sizlerle bunu başarabileceğime yürekten inanıyorum.Bu yolda bizimle birlikte yürümek isteyen herkese kapılarımız sonuna kadar açık. Doğruluk dürüstlük ve eşitlik ilkeleri ile başlatacağımız bu sinerjiyle partimizin bir önceki yerel seçimlerde aldığı 44.133 oyu 80 binlere taşıyarak, sizlerden alacağım destekle Bodrum’u çağdaş ve sosyal bir    belediyecilik  anlayışıyla yöneterek partimizin gurur kaynağı   haline getireceğim.”

Projelerini tek tek sıralayan Ahmet Aras, konuşmasını, Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Memleket isterim” şiiriyle tamamlayarak, CHP’lilerden ve Bodrumlulardan destek istedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu