GündemManşetSiyaset

ESKİ VEKİL BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla eski Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yapan ilk isim CHP Muğla eski Milletvekili Nurettin Demir oldu. CHP Muğla İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Demir, “Ön seçimin bizim olmazsa olmazımız olduğuna inanıyorum. Partimizin belediye başkan adayları ve meclis üyelerinin tüm kayıtlı üyelerin oy kullanma hakkına sahip olduğu bir ön seçim ile belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ön seçim biz CHP’lilerin adaylarımızın ve örgütümüzün emeğine ve düşüncelerine saygı duyduğumuzu gösterecektir. Muğla’da ön seçim ile iki dönem milletvekili seçildim. Ön seçimde hangi arkadaşımız çıkarsa çıksın kendim çıkmış gibi çalışacağım” dedi.

Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde bir dönem görev yapacağını belirtip, “Ayrıca parti içi demokratik işleyişi güçlendirmek için örgüt işlerine kesinlikle hiçbir aşamada müdahale etmeyeceğim. ‘Ben değil, bizin egemen olduğu bir anlayışla’ Muğla’yı ortak akılla yönetelim. Birlik içerisinde büyütelim. Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirsem halka sormadan hiçbir şey yapmayacağım. Halkın önüne sandık koyacağım” diye konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu