GündemManşetTurizm

BODRUM, İTALYA TURİZM FUARINDA

Bodrum Tanıtma Vakfı, 10 – 12 Ekim 2018 tarihleri arasında İtalya’nın en büyük profesyonel turizm fuarı olan Rimini TTG İncontri Turizm Fuarına katıldı.

Türkiye’den destinasyon olarak sadece Bodrum’un katıldığı, 32.000 kişinin ziyaret ettiği fuarda yapılan görüşmeler sonucunda tur operatörleri, 2019 yılında Bodrum’a gelecek İtalyan turist sayısında artışlar olacağını belirtti.

2017 yılı Haziran ayında Bodrum Tanıtma Vakfı; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İtalya Kültür ve Tanıtma Ataşeliğinin işbirliği ile belirlenen 9 gazeteci ve bloggerı Bodrum’da ağırladı. Yazarların Bodrum’daki izlenimlerinden oluşan makale ve yazılar, çeşitli dergilerde yayınlandı.

İtalya’da Bodrum hakkında yazılan iki makaleye ödül…

Adutei (Association of Delegates of Tourism Boards) İtalya’daki Yabancı Ülkeler Turizm Kurumları Birliği tarafından düzenlenen, 7 kategoride ödül verilen yarışmada iki ödül, Bodrum hakkında yazılan makalelere verildi. Blogger Michele Suraci Bodrum hakkında yazdığı makalesi ile en iyi blogger ödülünü kazanırken,  Federica Giuliani ve Giovanni Tagini tarafından yazılan makale 2017 yılının en iyi makalesi ödülünü kazandı.

Bodrum’un tanıtımı için her yıl dünyanın önde gelen 30 turizm fuarına katıldıklarını belirten Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, “Özellikle Avrupa ülkelerinde öne çıkan fuarlarda, Bodrum’u en iyi şekilde tanıtmak için mücadele veriyoruz. İtalya da bizim için oldukça önemli bir destinasyon. Daha çok İtalyan turisti Bodrum’a çekebilmek amacıyla gerek fuarlara katılarak gerekse de tanıtımda bizlere katkı sunabilecek medya sektöründen İtalyan gazeteci, yazar ve bloggerları Bodrum’da misafir ederek ve onlara Bodrum’u yerinde tanıtarak bu çalışmalarımızı çok daha verimli hale getirmeyi hedefliyoruz.  İtalya Rimini TTG İncontri 2018 Turizm Fuarında da bu çalışmalarımızın ne denli olumlu sonuçlar verdiğine şahit olduk. Yabancı Ülkeler Turizm Kurumları Birliği tarafından 7 kategoride düzenlenen yarışmada Bodrum hakkında yazılan iki makale ödül aldı. Bodrum markasına değer katan projeler üretmek ve Bodrum’u tüm dünyaya tanıtmak için çalışmalarımız artan bir ivmeyle sürecek” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu