GündemKültür SanatManşet

BODRUM’DA KRAFT FEST RÜZGARI

Bodrum’un Kraft dokusunu festival havasında yaşatan ve ilk günden itibaren büyük ilgi gören “Bodrum Kraft Fest” devam ediyor. Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyle gerçekleşen festivale katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Ver coşkuyu Bodrum!” diyerek bu keyifli festivali düzenleyenlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

21 Eylül Cuma günü başlayan Pazar günü gece saatlerine kadar devam edecek olan festival, Bodrum’un ilk “müzik”, “sanat” ve “gastronomi” temalarının bir arada işlendiği festival olma özelliğini taşıyor. Festival, Ortakent Yahşi Sahili Müskebi Mevkii, eski adıyla Fink Beach, yeni adıyla Cafe Müskebi Yalısı’nda gerçekleşiyor.

Öğle saatlerinden başlayarak gece yarısına kadar devam eden festivalin ikinci gününde katılımcılarla festival coşkusu birlikte yaşayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, tezahüratlar ve alkışlar arasında yaptığı konuşmada, “Bu güzel atmosferi yaratan başta Ahmet kardeşime ve ekibine gerçekten teşekkür ediyorum. Bunların hepsi bir çalışma bir ekip işidir. Ben şu anda konuşuyorsam perdenin ön yüzünde olarak konuşuyorum ama gerçek kahramanlar, perdenin arka yüzündeki kahramanlardır. Onlara da sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Bodrum akşamlarında özellikle de Bodrum’un en güzel ayı olan Eylül ve Ekim aylarında Bodrum’da olmanızdan bizlerle beraber bu güzel atmosferi yaşamanızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi eğlenceler diliyorum. Unutmayın, Bodrum’da herkes kendi Bodrum’unu yaşar. Hepinize ver coşkuyu diyorum. Sevgiler saygılar” dedi.

Festivale katılan ünlüler arasında Gani Müjde, Yonca Evcimik, Suat Suna gibi isimler de yer aldı. Ünlü sanatçılar Bodrum Kraft Fest’in Bodrum’a çok yakışan bir organizasyon olduğu konusunda hem fikir olarak festivale emek veren herkesi tebrik etti.

Organizasyon Başkanı ve Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) Başkanı Ahmet Aras ise yaptığı açıklamada; “Bodrum Kraft Fest’in ana şeması lokal ürünleri desteklemek, aynı zamanda da eğlence ve gastronomiyi birleştirerek her yaştan kitleye beraber zaman geçirebilecekleri bir ortam sağlamaktı. Turizm sezonunun nispeten sonuna doğru geldiğimiz Eylül ayında biraz daha Bodrum’un bu güzelliklerinden Eylül ayının güzel havasından, sarı yazdan; gelen misafirlerimizi faydalandırmaktı. Çok güzel bir mekanda yapıyoruz festivalimizi. Burası Bodrum’un en güzel koylarından Ortakent Yahşi ve Ortakent Yahşi’nin yine en güzel plajlarından biri olan Müskebi Yalısı Plajı. Burada çok güzel bir ortamımız var ki çok geniş bir alan, yeşillikler ve çimler var. Deniz mükemmel. İşte biz bu festivalde misafirlerimizi hem Bodrum’un güzel doğasıyla tanıştırmak hem de tüm Türkiye’de üretilen lokal ürünleri festival kapsamında misafirlerimize sunarak aynı zamanda eğlenmelerini müzikle DJ’lerimizle performanslarla ateş gösteriyle eğlenmelerini sağlamak ki bunda da başarılı olduk diyebilirim. Ciddi bir katılım oldu özellikle de akşam saatlerinde. Festival boyunca çeşitli yarışmalar düzenledik, kazananlara ödüller verdik. Beklediğimizin üzerinde bir katılım oldu. Bu festivali önümüzdeki seneye de taşımak istiyoruz çok daha organize ve çok daha eğlenceli bir şekilde gerçekleştireceğimiz festivalimizde seneye tekrar görüşmek dileğiyle” şeklinde konuştu.

Bodrum Belediyesi’nin ve Bodrum Ticaret Odası’nın destekleriyle Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından organize edilen festivalin sponsorları arasında Müskebi A.Ş., Club Müskebi Otel, Lugga Otel, Temenos Otel, Türkiye Bira Koleksiyonerleri Kulübü, Kefi, Kule Rock City, Mandalin Bar, Gekko, Güntop Toptan Gıda, BRS Dijital Çözümler ve SMK Danışmanlık’ın yanı sıra çeşitli kraft içecek markaları bulunuyor.

DJ performanslar, sahne şovları, Fluidium Fire Show, jonglörler, ödüllü yarışmalar, canlı gösteriler ve çeşitli eğlenceler ile Bodrum Kraft Fest, yazın ardından Bodrum’da devam eden sarı yazın coşkusuna keyif katan organizasyon olmaya aday gösteriliyor.

Eylül’ün son günlerine doğru Bodrum toprakları, yepyeni bir festivalle yeniden canlandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu