EğitimGündemManşet

BAKAN ZİYA SELÇUK’UN UMUT DOLU MESAJLARIYLA İLK DERSİNİ YAPTI

TAKEV Bodrum Koleji, 2018-2018 eğitim yılını Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un umut dolu mesajlarıyla açılış dersini yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Bodrum Kaymakamı Bekir YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin GEÇİN’in katıldığı, eğitim yılının ilk gününde Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Eğitim Hayatın Ta Kendisidir adlı Sedat Örsel söyleşisine bağlanarak veli ve öğretmenlere seslendi. SELÇUK, yaptığı konuşmada Bodrum Kaymakamı Bekir YILMAZ’ın şahsında tüm Bodrumluları tebrik ederek huzurlu bir eğitim öğretim yılı diledi. Yaptığı konuşmada SELÇUK “Yeni eğitim öğretim yılının çocuklarımız için neşeli, sağlıklı ve huzurlu geçmesini diliyorum. İhşaallah bütün Türkiye’de eğitimle ilgili, çocuklarımızın geleceğiyle ilgili güzel günler görürüz. Hep beraber bu işi omuzlamamız lazım, şu anda, oradan, Bodrum’dan yükselen coşkulu sese ihtiyacımız var, velilerimizin katkısına ihtiyacımız var. Türkiye’nin genelinde gördüğümüz eğitimle ilgili beklenti ve umudu nasıl yeşertiriz diye hep birlikte kafa kafaya verip düşünmemiz lazım. Tüm Türkiye’de velilerimizle kol kola, öğretmenlerimizle işbirliği içinde umarım çok daha güzel işlere imza atarız. Ben akşamın bu saatinde bir araya gelerek eğitimin ucundan tutmuş olmanızdan dolayı topluluğunuzu kutluyorum, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ardından Eğitim Hayatın Ta Kendisidir adını verdiği söyleşisini gerçekleştiren Sedat ÖRSEL “Eğitim öğretim hayata hazırlık değil hayatın ta kendisidir. Eğitim aile kucağında başlar, okullarla devam eder ve ömür boyu sürer. Çocuklarımıza vermemiz gereken iki armağandan biri kökler, diğeriyle kanatlar. Ulu ağaçlar, derin ve sağlam kökler üstünde  yükselirler, kökü zayıf olanın ömrü ilk fırtınaya kadardır. Ve kanatlar, kuş dalın kırılmasından korkmaz; kanatlarına güvenir. Zayıf kök ve kanatsızlık, ömür boyu güvensiz, ürkek ve kararsız bırakır genci. Başarısız denemelerle geçer ömrü. Hedeflere varamama hissi, yanlış kararlar, pişmanlıklar kısacık hayatı gence zehir eder” dedi. Velilere seslenen ÖRSEL, aile eğitiminin önemini vurgulayarak ailede çocuğa verilecek eğitimin, anadilin, sanatın, kültürün, müziğin, kitap okumanın, merak etmenin değerinin verilmesinin çocuğun geleceğinin belirlendiğini hatırlattı. Öğrencilere her ne iş olursa olsun yapılan işin iyi ve severek yapmanın önemini vurgulayan ÖRSEL, son olarak da öğretmenlere seslenerek iyi bir öğretmenin dünyayı öğrencisinin avuçlarına koyabileceğini dile getirdi.

Söyleşinin ardından Sedat ÖRSEL’e TAKEV Bodrum Koleji 9. Sınıf öğrencisi Doruk ÇAVAN’ın yaptığı karakalem tablosunu Bodrum Kaymakamı Bekir YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin GEÇİN ve TAKEV Bodrum Koleji kurucusu Süheyla KİRAZ beraber verdiler.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu