GündemHayatManşet

ZAFER BAYRAMI FENER ALAYI İLE TAÇLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü dolayısıyla Bodrum’da düzenlenen fener alayına coşkulu bir kalabalık katıldı.
Bodrum Milta Marina’dan başlayan fener alayına, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Meclisi Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte binlerce vatandaş katıldı.
Neyzen Tevfik Caddesi boyunca ellerinde meşaleler, Türk Bayrakları ile marşlar eşliğinde yürüyen vatandaşlara mekanlarda  bulunanlar da  alkışlarla destek verdi.
Bodrum Belediye Meydanı’nda sona eren fener alayının ardından düzenlenen Midtown Orkestrası konseri öncesinde vatandaşlara seslenen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz “Sevgili Bodrumlu kardeşlerim,  öncelikle sevgiyle saygıyla selamlıyorum Zafer Bayramınızı en içten duygularla kutluyorum. Sevgili Bodrumlular biliyorsunuz bizim milletimizin tarihi şan ve şerefle dolu bir tarih. İşte o şan ve şerefle dolu zaferlerin biri de 30 Ağustos. Bugün gururluyuz. Bu güzel bayramı Bodrum’da gerçekten coşkuyla kutluyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Belki de Türkiye’de bu bayramı böyle coşkuyla kutlayan bizim gibi çok az yer var. Hepinizi kutluyorum, tebrik ediyorum. İnşallah nice nice güzel günlerde böyle coşkulu bayramlarda birlikte olmak dileğiyle. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle anıyorum, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da birlik ve beraberlik mesajları vererek şunları söyledi:
“Bodrum yarımadasının değerli güzel insanları ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Anadolu’nun birçok yerinden gelen misafirlerimiz, bu güzel Zafer Bayramını coşkuyla kutluyorum. Bu bayram tam bağımsız Türkiye’nin bayramıdır, bu bayram birey olma bayramıdır, bu bayram ‘İlk hedefiniz Akdeniz’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Paşamızın ve silah arkadaşlarının bize armağan ettiği, coşkulu birlik beraberlik ve  hoşgörü bayramıdır. Bu coşkuyla hepinizin, güzel ülkemin Zafer Bayramını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum, güzel insanlar, medeni insanlar.”
Daha sonraya sahneye gelen Midtown Orkestrası sevilen şarkı ve marşlarla Belediye Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşı coşturdu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu