GündemManşetSiyaset

YAVUZ DEMİR, TURİSTİK TESİSLERİ ZİYARET ETTİ…

AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, 24 Haziran seçim çalışmalarının hızını arttırarak devam ediyor. Bodrum’daki yapılan seçim çalışmalarında yoğun bir tempoyla yer alan AK Parti Muğla 1.Sıra milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir, “CHP, AK Parti gelirse Bodrum elden gider safsatasına daha fazla sığınamayacak” dedi.

Turistik tesisler, yerel sanayi işletmeleri ve Turgutreis Hayvan Barınağı’nın ziyaret edildiği saha çalışmalarında; 1.Sıra milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir’in yanı sıra AK Parti Bodrum ilçe başkanı Ömer Özmen, teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı Yener Çelik, yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Akbaba, Ferudun Katar, Sinan Sevim, Ahmet Likoğlu, Necmettin Çiftçi, Serhat Gers, Erhan Berber, Aykut Uzunşimsek, Ruken Aybar, Aydan Korkmaz ve Safiye Vural ile partililer yer aldı.

BODRUM’U DA MUĞLA’YI DA AK PARTİ HİZMETLERİYLE BULUŞTURACAĞIZ…

Yapılan ziyaretlerde “Politika yaparak, siyaset üretemeyiz” diyen Mehmet Yavuz Demir, “CHP, ilçeler içerisinde en çok oyu aldığı yer Bodrum olmasına rağmen, Bodrum’dan seçilecek yere milletvekili adayı koyamadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bodrum’u yakından izleyen ve bölgenin ihtiyaçlarını bilen bir siyasetçi olarak, 27.Dönemde Muğla milletvekili listesinde 1.Sırayı Bodrum’a verdi. Bu aynı zaman da şu demek; Yerel yönetimlerde yetersiz kalan CHP’li belediyelerin veremediği hizmeti, hükümet ve devlet imkanlarıyla Bodrum ile Muğla ile buluşturmak. Biz yeni dönemde çalışmayan hizmet etmeyi beceremeyen yerel yönetimlerin eksiklerini gerek direk, gerekse de dolaylı olarak Muğla ile buluşturacağız” dedi.

ÖMER FARUK DENGİZ: EĞİTİMDE ZAMAN VE MEKAN FAYDASI İSTİYORUZ…

Gümbet Koyu’nda faaliyet gösteren tesislerde yapılan ziyaretler sırasında düşüncelerini aktaran işletme sahibi Ömer Faruk Dengiz’in, “Biz siyaset yapan milletvekilleri istiyoruz. Adaylığınızın açıklanmasından sonra, sizi yaptığınız STK ziyaretlerinde ve saha çalışmalarında izleme fırsatı buldum. Bodrumlu olmanız ve birikimleriniz beni de diğer turizmcileri de olumlu etkiledi. Bodrum’da Turizm yatırımı olan bizlerin önemli bir ihtiyacı var. Turizm Lisesi ve Turizm Yüksekokulu… Kısacası, nitelikli ara eleman ve yöneticiye ihtiyacımız var. Turizm yatırımlarına sahip olan ve ekmeğini turizmden kazanan bölge insanı, çocuklarının ve yakınlarını eğitimlerini Bodrum’da yaptırmak istiyor. Eğitimde zaman ve mekan faydasından yararlanmak istiyor. Bu konuda plan-proje-maliyet konularında turizmciler üzerimize düşeni yapmaya hazır” dedi.

SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇACAK İŞLERE İMZA ATACAĞIZ…

Bodrum’da turizm sektörünün bileşenlerine yaptığım ziyaretlerde konusuna hakim, bilinçli ve tecrübeli geniş bir yapının olduğuna sizinle yaptığımız bu görüşmede bir kez daha şahit oldum saptamasını yapan, Demir, “Bu donanımlı yapıyla Bodrum’da Turizmi uçurmak çok mümkün. Geriden gelen sorunlar üzerinden politika yapmayacağım, işimiz siyaset üretmek. Önümüzdeki süreçte sizin gibi sorunları bilen, çözümleri olan yatırımcılarla sektörün önünü açacak işlere imza atacağız. Sektörün lokal anlamda ihtiyacı olan eğitim kurumlarının Bodrum’da istihdamı için elimden geleni yapacağım. Bizim ihtiyacımız olan bu bakış açısı. Sizin gibi yetkin yatırımcılarla bu ve buna benzer konularda çalışmak bizlere keyif verir” dedi.

Turistik tesisleri kapsayan saha çalışmalarından sonra Turgutreis’te bulunan Hayvan Barınağını ziyaret eden Demir, “Son günlerde hayvanlara karşı artan kötü davranış ve saldırılara karşı, kanunsal anlamda düzenleme seçim sonrasında hızlıca gerçekleştirilecek” mesajını verdi. Barınak ziyareti sonrasında Turgutreis Mahallesin’de İmar Barışı’nın anlatıldığı toplantıya katılan Demir, Milas İlçesinde ki gece programı için Bodrum’dan ayrıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu