GündemManşet

BODRUM’A İLAVE SU KAYNAĞI

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Bodrum İlçesinin yaz aylarında yaşanabilecek su sorunlarına destek olmak için başlatılan ve 4 adet yeni içme suyu kaynağının da şebekeye dâhil edilerek saniyede yaklaşık 170 litre su elde edilmesi planlanan çalışmanın 11 kilometresi tamamlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum İlçesinin içme suyu sıkıntısını ortadan kaldırmak için ilçede alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 7 ay önce başlayan çalışmalar kapsamında Bodrum’u besleyen ana içme suyu deposuna kadar giden 13 kilometrelik modern içme suyu hat çalışmaları sürüyor.

Hattın 11 Kilometresi Tamamlandı

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından 7 ay önce başlatılan ve uzunluğu yaklaşık 13 kilometreyi bulacak olan içme suyu hattının 11 kilometresinin yanında 500 m3’lük su deposunun yapımı da tamamlandı. Birçok iş makinası ve personelle birlikte yoğun bir şekilde devam eden çalışmalarda, kalan 2 kilometrelik hattın da kısa bir süre içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

4 Adet Yeni İçme Suyu Kaynağıyla Saniyede 170 Litre Su Elde Edilecek

Mumcular bölgesinde bulunan 4 adet yeni içme suyu kaynağının da şebekeye dâhil edilerek saniyede 170 litre su elde edilmesi planlanıyor. Ayrıca yeni yapılacak hatların saniyede bin litre su taşıyabilecek kapasitede olduğu, yeni su kaynaklarının sisteme dâhil edilerek mevcut kaynaklarda da iyileştirme yapılacağı belirtildi.

Ülgen, “Gözbebeğimiz Yarımadaya Can Suyu Projesi Yaptık”

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen tarafından konu ile ilgili şu açıklamalara yer verildi: ”Bodrum Yarımadasında 2016 verilerine göre 87 bin 475 yapının bulunduğu, bu yapıların 15 bin 990 âdetine su verilemediği tespitleri üzerine bir takım çalışmalara başlanmıştır. Devletimizin değişik kurumlarınca daha önceki yıllarda yapılan ve işletilemeyen, sonrasında MUSKİ Genel Müdürlüğü’ne devredilen atıl durumlardaki hatların Ortakent, Gümüşlük, Gündoğan Mahallelerinin ana su ihtiyacını karşılamadığı görülmüştür. Bu nedenle birkaç yıldır özellikle kuraklık nedeniyle su kaynaklarındaki azalmalara ve yaz aylarında yaşanabilecek su sorunlarına destek olmak amacıyla gözbebeğimiz yarımadaya saniyede 170 litre can suyu projesi yaptık. Yapılan proje ile uzun yıllar çalışabilecek ek suyu da taşımasına imkan verecek ana hat imalatımızın yarısını da bitirdik. Yaz ayları gelmeden çalışmalarımızı bitirmeyi hedefliyoruz. Hemşerilerimize ve misafirlerimize şimdiden hayırlı olsun.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu